Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkány a kertben. (? )

Patkány a kertben. (? )

Figyelt kérdés

Van négy nyuszim a kertben egy épületben, amit nekik alakítottam ki. A tápra, szalmára, szénára télen jönnek az egerek és a patkányok. Most egy patkány van, ha nem több. Ma vettünk kétféle mérget, de ugye a patkányok nagyon intelligens állatok és valahogy úgy kéne kitennem a mérget, hogy az ne legyen neki olyan feltűnő. Az eladó azt is mondta, hogy megérzik, hogy méreg és beviszik a helyükre, ott egy kupacba rakják és körbepisilik, hogy az utódaik se egyék.

Szóval, hogy csináljam?

Tavaly már sikerült megmérgeznem egyet.

Egyébként attól is félek, hogy valami betegséget ragaszt a kutyámra és a nyulaimra. (A nyuszik mögött van a kutyusom helye.)

Köszi annak, aki normális választ ad. :)


2011. febr. 12. 12:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne mérgezd őket, mert ha valamelyik még a méreggel a szervezetében a kutyád közelébe megy, a kutyád meg elkapja, akkor a kutyád is elpusztul...
2011. febr. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Platypus ***** válasza:
A tápot patkánybiztos helyen kéne tárolni. Hiába mérgezed őket, ha meg is döglik mind, akkor is jönnek újak amíg a táp hozzáférhető marad.
2011. febr. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem arra jönnek amúgy, mert a kutya ketrece alatt van a pöcegödör. Mondtam már anyáéknak, hogy temessük be, mert csak a patkányok jönnek rá...
2011. febr. 12. 13:42
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem semmiképp ne mérgezd őket, nehogy a kutyádnak vagy a nyulaidnak legyen belőle baja. Ráadásul, ha sikerül, úgyis jönnek másikak.(Plusz én sajnálom is őket :P) Ha élvefogót használsz, és messzebb elengeded őket, ugyanúgy visszajönnek. Az egyetlen módszer hogy megszüntesd ami odavonzza őket. Beszéld meg anyukáddal azt a pöcegödör-ügyet! ;)
2011. febr. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nincs egérfogó patkány méretben? Az lenne a "leghumánusabb". A méreg véralvadásgátló, ami hosszú fájdalmas halált okoz.

És próbáld patkánybiztos helyen tartani a tápot.

2011. febr. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A patkány sosincs egyedül, ha egy van, ott több is akad. Ráadásul tényleg nagyon okosak, mindet úgysem tudod megmérgezni, ha egyet sikerül is, azt a többiek látják, hogy beteg, ráadásul tudják, hogy mit evett, így ők is kerülni fogják azt. Szeritnem is inkább a vonzás okát kéne megszüntetni. Vagy szerezzetek be 1-2 kinti cicát, egykettőre rendet raknak.
2011. febr. 13. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A szomszéd macskáit tegnap is láttam, hogy nagyon figyelnek ott valamit, de végül elmentek.

A mérget akarom használni, de féltem a kutyámat. :(

2011. febr. 13. 10:47
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor meg főleg ne mérgezd őket, ha a szomszéd macskái lesnek rájuk, mert őket is megölheted a méreggel... annyira pedig nem lehetsz szemét...
2011. febr. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mindneki írja, hogy a méreggel a macskkat és a kutyát is veszélyezteted! És a patkányok szempontjából - hosszú, szenvedéses halált okoz. Tényleg nem sajnálod őket?

Kérlek ne használj mérget.

Próbáld meg megszüntetni a forrást, amire jönnek! De cicás ötlet sem rossz, amennyiben megengedik, hogy legyen.

Sajnos kiírtani nem tudod őket, mert sokan vannak. És ha az egyiket megmérgezed, a többiek érzik mit evett, és kerülni fogják azt.

2011. febr. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Persze, hogy sajnálom a patkányt, de nem fogom miatta az állataim egészségét kockáztatni, ráadásul félek is tőle.

A mérget meg olyan helyre tenném, ahol a macskák nem érik el és ki is kötném valami drótra, hogy a patkány ne tudja levenni.

De szerintem akkor nem mérget fogok használni...

2011. febr. 14. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!