Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalac kölyköket el...

A tengerimalac kölyköket el lehet választani az anyjuktól 2 hetesen?

Figyelt kérdés
2011. febr. 15. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:

ha muszáj csak akkor


az én mamamalacom belehalt a szülésbe,igy rögtön "elválasztódtak"


fecskendőből kell őket akkor etetni 4-5 hetes korukig tápszerrel (6hós babának valóval)


miért akarod elválasztani? akkor talán többet tudunk segiteni

2011. febr. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
4-5 hetes korukig? Én úgy látom hogy teljesen önállóak már. Mindent meg esznek, pedig csak 10 naposak. El akarom adni a szülőket, mert kicsi a ketrec 2+2 malacnak. Most ketté van választva a ketrec. Az apa külön van és nehezen viseli:)
2011. febr. 16. 12:29
 3/10 anonim ***** válasza:

esznek mindent maguktól,de az nem elég tápláló,nem fejlődnek jól anyatej nélkül,azt pótolod a tápszerrel

legalább 3 hetes korukig tartsd meg az anyát,ha nagyon nem férnek,akkor kerits egy nagy kartondobozt,tedd abba őket,és vedd ki minden nap őket

együtt adod el az anyát és az apát? mert ha nem,akkor az apa már most mehet


ahol elfért az apa meg az anya,ott bőven elfér az anya a két kicsivel


tudod már a nemüket a piciknek? mert ha egy fiú egy lány akkor lehet nem az anyát kellene eladnod,hanem a kisfiút,mert 4-5 hetes kortól ivarérett,és ha vemhes lesz a picilány akkor beledöglik a szülésbe,azt pedig nem akarhatod (nekem halt bele szülésbe kislány,kereskedésbe lett vemhes,ne akard átérezni amit én éreztem ahogy döglődött)


szóval gondold át hogy melyik kettő marad


ha nem tudod biztosra a nemüket,vidd állatorvoshoz,ingyen megmondja h kisfiú vagy kislány

2011. febr. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért akarom a két picit megtartani mert azok még aranyosabbak és lehet egy darabig babusgatni őket:) Sajnos úgy néz ki hogy a picik is párban vannak:( A pici fekete már most olyan "berregő" hangot ad mit az apja szokott. Tudom hogy logikusabb lenne a pici lányt az anyjával, vagy a fiút az apjával megtartani. Tényleg ingyen megmondja a doki a nemüket? Ezt nem gondoltam. Köszi az infót és a tanácsokat.
2011. febr. 16. 18:50
 5/10 anonim ***** válasza:

ha a kicsik fiú és lány akkor nem tarthatod őket együtt semmiképp,párzani fognak és a kislány belehal a szülésbe,ezt nem akarhatod


tudom hogy aranyosak,nekem is 2 kicsi van,de borzasztó látvány ahogy belehal a szülésbe,felnőt léttemre napokig sirattam szegénykét,pedig csak 2 hónapig volt nálam...


állatorvosok 90%-a ingyen megmondja,kb 2 perc alatt végez is

ha különböző neműek,akkor nem szabad együtt tartani őket


hol laksz? próbálok keresni neked olyat aki megnézi a csöppségeket


egyébként hang alapján nem lehet megállapitani,nekem a kisfiú detto olyan mint a mama volt,a kislány meg ugyanolyan mint az apa volt kicsinek


és nagyon hamar megnőnek,most 5 hetesek és 3x akkorák mint születéskor:)

2011. febr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Van itt a közelben egy állatklinika. Majd megkérdezem hogy ingyen van-e:)
2011. febr. 16. 21:46
 7/10 anonim ***** válasza:

Hat ez durva. A kicsik aranyosabbak, a szulok mehetnek?

Mindenképp egynemű malacokat tarts együtt. Ne fiút és lányt, mert beindul a malacgyár.. És elmondom neked, hogy az anyuka a szülés utáni órákban máris fogamzóképes, úgyhogy ha nem választottad el őket időben, akkor az anyuka máris terhes megint. És ezzel csak lerovidited szerencsétlen életét, ha hagyod folymatosan teherbe esni.

A másik hogy a kicsi se eshet túl fiatalon teherbe. A harmadik, hogy rokonokat se illik pároztatni.


Két hetes malacoknak nagy a szájuk, meg esznek amit tudnak, de attol még babák akiknek szukseguk van az anyjukra.

Kerlek ne legyél ilyen felelőtlen. Keress infókat a neten a malacokról, ha már éppen 4nek vagy a gazdája.

Ha nem tudsz róluk megfelelően gondoskodni, anándékozd el őket egy szerető gazdinak.

Ők nem játékszerek, akiken lehet kisérletezgetni. Így is túl sok halt már meg gondtalanság miatt..

2011. febr. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
gondatlanság
2011. febr. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

3 hetes korba ha nagyon muszály,4 hetes korba ideállis!

mi 4 hetesen választottuk el akkor már ettek ittak nem szoptak.3 hetes korba már a fiu malacka ivarérett lehet,bár nálunk szerencsére nem lett gond és nem lessznek kismalacok megint:)

2011. febr. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én alabból,nem adnám be az anya malacot!Ugyanis te vállaltál érte felelősséget,és nagyon utálom,ha csak azért mert a kicsik szebbek meg fiatalabbak menjenek az állatkereskedésbe!Egyébként,mi az apukát és a kisfiu ajándékoztuk el,mert rájöttünk hogy nem lenne szívünk beadni a malackákat mindíg.Az anya és a kislány jó párosítás,!
2011. febr. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!