Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért rágják a nyuszik a...

Miért rágják a nyuszik a ketrecet?

Figyelt kérdés
minden nap kiengedem a nyuszijaim min 2-3 órára, de van amikor akár 6-7órát is kint vannak, a szobámban, szaladgálnak, mielött aludni megyek becsukom öket, persze megvárom hogy ök menjenek vissza. 1,5évesek, törpe nyuszik. reggel min 4kor max 8kor arra ébredek hogy rágja az egyik a ketrecet, miért van ez? a foga miatt? vagy mert éhes? vagy azért mert ki akar jönni? mit tegyek?
2011. febr. 17. 21:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a fogaik koptatása miatt csinálják.
2011. febr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
0%
Mivel minden rágcsálónak tudni ilik nő a foga és koptatnia kell természetes dolog :D.
2011. febr. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak unatkozik.

De ha nincs fogkoptatója, rakj be neki!

Bár az enyém most rászokott arra, hogy reggel is kap egy kis félmaroknyi tápot, mert addig ágaskodik a ketrecnél, és próbálja kipréselni a fejét, hogy muszáj adnom neki. És ezt ő is tudja. :D

De ha csak unalomból is, az a legfontosabb, hogy ne reagálj rá! Mert ha reagálsz, akkor rájön, hogy ha rágja a ketrecet, te foglalkozol vele= nem unatkozik! Szóval hagy figyelmen kívül. Tudom hogy idegesítő, de nagy eséllyel le fog róla szokni.

2011. febr. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Ki akar szabadulni a börtönéböl, ez teljesen világos..
2011. febr. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

megértem ha ki akar szabadúlni, de ha éjszaka 1kor vagy 2kor becsukom öket, s hajnal 4kor rágja a ketrecet, akkor nem természetes hehehe föleg nem hétvégén, amikor az egyetlen esély hogy kialudjam magam. van valami izé bent nekik, úgy néz ki mint a gipsz darab, de nem az, rágcsálni való, de azt nem akarják..

mondták már hogy takarjam le öket, de az sem segit.

2011. febr. 17. 21:49
 6/15 anonim ***** válasza:

lehet kapni fogkoptatókat, többféle ízesítésben is, nem egy nagy kiadás és sokáig tart, illetve mértékkel lehet neki betenni szárazkenyeret is + széna is fogkoptató:)


nekem is rágja ketrecet, de cs ált aztuán h rászólok h ne rángassa, akk áttér erre a csendesebb verzióra:) am kb 3,5hónapos a nyszim, de már nem szokta csinálni, cs rögtön aztuán, ha visszatesszük, v ha látja-hallja, h zörgök a kajáscuccaival és várja a kaját:)

2011. febr. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
előző vok. estére tegyél be neki reggelig elegendő szénát, és akkor annak a lehetőségét kizárod, h éhes:) ha fogkoptatókat teszel be neki, azt is kizárod:) hajnalban biztos nem azért zörög, h simogasd meg, úgyh ha ezek után is zörög, marad az unatkozás:) de ha nem törődsz vele, nem simized ienkor, nem engeded ki, nem adsz neki kaját, akkor egy idő után leszokik róla(v legalább nem szokik még jobban rá)
2011. febr. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

az én nyuszim egész nap kinnt van, este mielőtt lefekszünk neki is pizsiosztás, amíg le nem takarjuk ő is tépi a rácsot, idegbeteg módjára:D, nagy takarót rakj a ketire, ami rásimul teljesen... enyém reggel 9-10ig csendben van :P

Én 100%-ban biztos vagyok benne, hogy azért csinálja a sajátom, mert ki akar jönni... vagy csak nem tetszik neki a ketrec, bezártság érzete van :D csinált már olyat is, hogy a helyére ment, becsuktuk, elkezdte tépni a rácsot, kinyitottuk, és lefeküdt a nyitott ketibe :))

2011. febr. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az én nyulam 2 hete csinálja folyamatosan.Az idegösszeroppanás határán vagyok.7 éves körüli,sosem zárom be a ketrecébe(le van választva ráccsal neki egy tekintélyes rész a szobámból)fogkoptatója is van,száraz kenyeret is szokott kapni,a szénát is este kapja a többi kajával együtt és ennek ellenére.De nem időszakosan.Egész álló éjszaka.Azt hiszem be fogom kenni a rácsát valami keserűvel,bár ha jól emlékszem már tettem ilyet,és tetszett neki...
2011. febr. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy unatkozik ;)

Ne reagálj rá!

2011. febr. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!