Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért rágják a nyuszik a...

Miért rágják a nyuszik a ketrecet?

Figyelt kérdés
minden nap kiengedem a nyuszijaim min 2-3 órára, de van amikor akár 6-7órát is kint vannak, a szobámban, szaladgálnak, mielött aludni megyek becsukom öket, persze megvárom hogy ök menjenek vissza. 1,5évesek, törpe nyuszik. reggel min 4kor max 8kor arra ébredek hogy rágja az egyik a ketrecet, miért van ez? a foga miatt? vagy mert éhes? vagy azért mert ki akar jönni? mit tegyek?
2011. febr. 17. 21:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nem éhesek.És sztem nem is azért,mert ki akarnak jönni,hanem csupán csak azért,mert koptatnia kell a fogát.Ez úgy is elkerünheted,hogy naponta beteszel neki egy kisebb faágat,(ezt neket kell kitapasztalnod,hogy melyik fajtát szereti)és azzal ellessz és íígy nem rágja olyan sűrűn a ketrecet!_______________________Üdv:Zsófy
2011. febr. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az égvilágon semmi köze nincs a fogkoptatásnak a rketrecrágáshoz.

Egyszerűen, próbálja felhívni a figyelmet magára, illetve a nyulak, főleg a hajnali órákban a legaktívabbak (mivel zsákmányállatok, ezért éjszaka mennek ki a rétekre is, amikor a madarak nem vadásznak rájuk)

Másrészt vagy ilyenkor várja a reggelijét. Harmadrészt csak unatkozik és ezzel foglalja el magát. Nagyon akaratosak is tudnak ám lenni.


Nem tudom, de egész nap van a nyuszik előtt széna? Ha nincs, akkor mint felelős állattartó, megbuktál, vagyha békasegge alatt van a nyulakról szóló tudásod. Ez is lehet probléma, hogy nincs előttük széna. Mivel az a legeslegeslegeslegfontosabbeledel számukra.

2011. febr. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet a széna és a rácsrágcsálás összefüggésével.
2011. febr. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Azért válaszolok erre (mivel elég régi kérdés),hogy aki mostanság elolvassa, ne tegyen rosszat a nyuszival. Előttem lévő válaszokban írták, hogy szárazkenyeret meg gipszdarabos vagy egyéb ízesítésű fogkoptatót lehet neki adni. TILOS! semmilyen gabonafélét nem ehet a nyúl, márpedig a kenyérben és a giszdarabosban is van (rajt van a hátulján).

Emellett a nyuszi nem fogkoptatás céljából rágja a ketrecet. Bármi mást, bútort, szőnyeget, műanyag akármit a lakásban azért rág, de a ketrec nekik nem kényelmes. Csak ki akarnak jönni. Ahogy előttem lévő írta, nekem is volt már, hogy rágta a ketrecet, kinyitottam és erre bent maradt pihenni. Csak a tudat kell nekik. Emellett észrevettem, hogy ha folyamatosan pár napig kiengedem 10-12 órára, és az utolsó nap korábban bezárom vagy másnap nem engedem ki annyi időre, akkor sokkal agresszívabban rágja, rángatja a ketrecet. Nálam bevált ha letakarom és az is, ha szigorúan rászólok.

2021. febr. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Az én nyuszim főleg akkor rágja a ketrecet mikor felébredek. Amint azt látja ébren vagyok teljes erejéből rágja az ajtóját. Neki van kettő fogkoptattó köve de csak néha rágja. Inkább a házát rágja és az ágakat. De ettől még elég gyakran rágja a ketrecét is. Van olyan amikor kijöhetne de attól még rágja a ketrecét. Valószínűleg akkor éhes.
2021. máj. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!