Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mikor kezdhetem el simogatni...

Mikor kezdhetem el simogatni a tengerimalacokat? (Tovább lent)

Figyelt kérdés

2 napja kaptam 2 darab tengerimalacot... Eddig is háznál voltak már...

Mikortól simogathatom,engedhetem ki őket?

Még rettenetesen félnek!!

Illetve mikor fürdethetem meg őket? (mindkettő hosszúszőrű és rájuk férne már egy fürcsi...)


2011. febr. 21. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:

szia, majd látod ahogy megnyugszanak és eteted őket idővel egyre jobban szelídülnek, "fürcsi" pedig nemkell nekik :D

sőt nem is tesz jót, fésüld ki a szutykot a szőrükből mert az jó nekik, de ne fájjon nekik, ne sűrű fogú fésüvel

2011. febr. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Most még ne fürdesd mert még jobban elfognak tőled menekülni! inkább nyáron és évente 1x... Most csak simogasd meg etesd a kezedből ha elfutnak hagyd őket...


tedd ki őket kicsit a szobába és hagyd őket szaladgálni majd meglásd közel mennek hozzád,és fontos h kajával kinálgasd őket,de soha ne erőltesd! És mindig úgy érj hozzájuk h beszélsz, mert úgy ismerik fel a hangod.

2011. febr. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

tegyél fel ide egy képet róluk,és megmondjuk kell e fürdetni (nekem szoktak télen is ha az itatót zuhanyzónak használják,olyankor versenyeznek az igazi malacokkal koszosságban,de ilyenkor nagyon óvatosn kell,rögtön megfáznak,gyenge fokozaton hajszáritóval meg kell száritani)


próbáld kifésülni először is


kézbeveheted nyugodtan,csak ne emeld magasra,ne essen nagyot ha kiugrik a kezedből

simogasd óvatosan,fogd a mellkasodhoz,megnyugszik

adj a kezedből neki uborkát,paprikát

2011. febr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!