Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek, hogy kell egy...

Dover kérdése:

Szerintetek, hogy kell egy nyulat levágni?

Figyelt kérdés

Több verziót hallottam,de nem tudom melyik a megfelelő(bb).

Inkább olyanok válaszát várom akik már vágtak nyuszit.


2011. febr. 24. 21:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%

Két lábánál fogva felkötöd valahová (mi létrát használtunk),


Aláraksz egy edényt, és elvágod a torkát.


Ha kivérzett, akkor szépen meg lehet nyúzni (lefejted a bőrt a húsról, meg lehet csinálni),


Majd kibelezed (vigyázz, az epehólyag ne fakadjon ki), majd szétbontod, ahogy szeretnéd :)

2011. febr. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Zsirember ***** válasza:
100%
A két hátsó lábánál megfogod, és egy bottal tarkón vágod. Én így szoktam. Majd az ütőerét átvágod, hogy a vér lejöjjön. A két hátsó lábánál fogva fel kell függeszteni, majd a kabátját szépen legombolni róla.
2011. febr. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
37%
az igen.....:S:S
2011. febr. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Zsirember ***** válasza:
55%
Sajnos ez van...
2011. febr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
azt hittem erre a kérdésre hülyeségek lesznek a válaszok de tényleg a fent leírtak a módja a nyúlvágásnak, mi a leütős változatot szoktuk csinálni
2011. febr. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
25%

tudom persze, csak azt nem bírom felfogni, hogy hogy van szívetek megtenni:(

Tudom ez másnak tök természetes, ebből él, bármi, csak én sajnálom őket

2011. febr. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért akadtok ki ezen? Sosem hallottatok arról, h a házinyulat nem azért tartják, mert cuki, hanem -akármennyire is rosszul hangzik- azért, mert előbb- utóbb pörkölt lesz belőle? A sertést meg a szárnyasokat is levágják. Őket nem sajnáljuk?

(egy törpenyúl gazdája, akinek azért van törpenyula, mert cuki, és az ő funkciója nem ugyanaz, mint egy házinyúlé...)

2011. febr. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

természetesen sajnálom a sertést, és a csirkét is, csak nem róluk szólt a kérdés...

És nekem is vannak állataim nem vagyok az a "mert olyan cukimuki, és öltöztetem, és úgy csinálok, mintha emberi lény lenne" típusú állattartó. De attól még sajnálhatom nem? Annak ellenére értem ezt az egészet, hogy azért tartják, és nem is ítélek el senkit emiatt.

2011. febr. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Először le kell csapni.


Ezt gyakorlotabbak puszta kézzel csinálják,a fül mögé kell ütni tenyéréllel, mintha leütnéd, ettől elájul, elkábul, elvileg nem érez semmit sem.


Ha ezt nem teszed meg akkor egyrészt rángatózni, rúgkapálni fog, másrészt olyan keserves hangon fog sírni, hogy beleszakad a szíved is.


Sajnos én ezt gyerekként éltem meg, maradandó emlék.

2011. febr. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként miután ezt megtetted, nem a torkát vágod el, hanem felkötöd a hátsó lábánál fogva, körbevágod a bőrt a lábánál, kicsit beereszted lefelé függőleges vágásokkal, majd határozott mozdulattal két kézzel megrántod lefelé a bundát ami ha ügyes vagy lefordul egészena fejéig.

Itt átvágod a nyakat és a csigolyákat és a bundáta fejjel együtt levágod!


Ez az egész kb 2-3 perc, és ennyi idő alatt az állat sem tér magához. Utána meg már fej nélkül nem is fog.


Ha ez megvan, akkor vágod fel a hasüreget, és borítod ki a belét az alákészített ládába.


A hátsó lábakat levágod, a testet leveszed, bele egy tálba és megmosod.

2011. febr. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!