Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért tartanak nyulat azok,...

Miért tartanak nyulat azok, akiknek halvány gőzük sincs a dologról?

Figyelt kérdés

Olyan kérdéseket olvasok itt, hogy a hajam égnek áll tőle...

Nyúlnak száraz kenyér, mitől puffadt fel, csak nedves füvet kapott, macskaalom a nyuszi alá, mitől lehet beteg, nem volt oltva...

Tényleg ennyi felelőtlen hülye van a világon? :(((


Nekem is van nyuszim, de mielőtt hozzám került, kb 3 hónapig csak tanultam a tartásáról, rengeteg mindent elolvastam, felkészültem rá stb.. Hogy képesek mások csak úgy hazavinni egy kis állatot, hogy aztán 2 hét múlva elpusztul, mert olyat csináltak vele/adtak neki, amit nem lett volna szabad? :( Ez olyan szomorú...

És még csak nincs is húsvét mostanában :(


2011. okt. 12. 10:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%
Miért, gyereket is szülnek sokan, akiknek halvány gőzük nincs a dologról...
2011. okt. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%
Mert a nyuszi olyan aranyooooooooooos. Nekem is kell egy, de mivel nem értek hozzá, nem szerzek be, amíg ki nem okosodtam.
2011. okt. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%

Teljes mértékben igazad van, sajnos nem vagyunk egyformák.

Az emberi tudatlanság, ostobaság nem ismer határokat. :(


Sajnos ez ellen nem sok mindent tehetünk. A másik, ami biztos, hogy akik ilyen vadállat kérdésekkel bombáznak minket és tudatlanságukkal veszélybe sodorják "kedvencüket" - aki annyira a kedvencük, hogy arra sem veszik a fáradtságot, hogy a tartásának picit utánanézzenek - 100%, hogy szaporítótól vették a nyuszit. Egy tenyésztő elmondja a fontosabb dolgokat.

2011. okt. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

A száraz kenyér pl. egy olyan dolog, hogy amikor én kezdtem nyulat tartani, akkor még kifejezetten ajánlották a neves szaklapok is. A nedves fűről meg annyit, hogy nekem "szabadtartásban" vannak a nyulaim, és csak a lakásban tartott, fűhöz nem szokott nyulaknak okoz általában nagyobb gondot a nedves fű. (Illetve a fiataloknak.) Az alomról nem tudok nyilatkozni, mert oda pottyantanak általában ahová kedvük tartja, oltást meg minden évben kapnak (ismétlőt). És a nyulaim átlag életkora 10 év. Mindehhez pedig nem is kell olyan nagy "tudás" és felkészültség.


Tényleg elszomorító, hogy egyesek még egy tömör és lényegre törő cikket vagy könyvet sem olvasnak el, mielőtt állatot kezdenének tartani.

2011. okt. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
51%

Nekem előbb lett nyulam, mint ahogy utánanéztem volna.

A barátnőm kapott egyet, de kiderült, hogy nem tarthatja bent a lakásban télen. Idevettem teleltetni, aztán kibökték, hogy nem viheti vissza. Na akkor felelőtlen vagyok? Már egy éve nálam éldegél, nem úgy tűnik, hogy feldobja a talpát, csak azért, mert nem végeztem előtte nyúltartási tanfolyamot.

2011. okt. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
78%

Lehet cinikusan fogalmazni kedves nyúltanfolyamot el nem végző illető!

Attól még a tényeken nem változtat az a dolog, hogy emberi butaság miatt sodornak veszélybe egy olyan állatot, aki nem ő maga akart odakerülni a gazdájához, hanem a gazdája akarta őt és úgy gondolom, hogy ezek után tartozik annyi felelősséggel a gazda, hogy utánajár a dolgoknak! Ez alap, legyen szó akár nyúlról, kutyáról, macskáról vagy más bármilyen más állatról.

2011. okt. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem az esetek többségében még csak nem is a kérdező a hibás. Aki ilyen hülye, az vagy fogyatékos, vagy még gyerek, és akkor a szülők felelőssége. Amúgy senkit nem megbántani akartam a cinizmussal, csak szerintem kicsit sarkítva és provokatívan lett a kérdés megfogalmazva.
2011. okt. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos a legtöbben úgy tartanak állatot,hogy fogalmuk sincs róla,csak jaj,de helyes,aranyos,anya vedd meg légyszi,és anya megveszi.Én nem nyulas,hanem görényes vagyok,de a lényeg ugyanaz,és ezért kerül sok állat utcára,vagy menhelyre,vagy pusztul el néhány hónap után,mert nem fogják fel,hogy az állat nem dísztárgy,hanem törődést,gondoskodást,szeretetet igénylő,érző lény.
2011. okt. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
64%

11:02-es vagyok

Pár kérdéssel lejjebb van egy kérdés a nyuszikról. Mitől puffadhat fel a nyúl? Vagy valami ilyesmi. Onnan indult ki ez az egész szerintem, mert nekem is eldurrant az agyam az ottani kérdező hozzászólásait olvasva..

2011. okt. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Mert ha valamit az ember nem úgy csinál, ahogy a nagykönyvben meg van írva, akkor állatkínzó. Ezt már mind megkaptam. Hogy a betegen befogadott yorkit a nagynéném miért nem hordja sétálni (csúnya, gonosz néni!), miért kap a macskám tejet, miért ehet a kutyám ezt meg azt (módjával), miért ehet a nyulam karalábélevelet...

Mind úgy beszóltak nekem, hogy élőben még belém is rúgtak volna, hiába írtam minden esetben, hogy az állatokat látja az állatorvos, mindenre amit csináltam, rábólintott, az állatok egészségesek és kiegyensúlyozottak...

2011. okt. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!