Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tudom megállapítani,...

Hogyan tudom megállapítani, hogy vemhes e a tengerimalacom?

Figyelt kérdés
2010 szeptemberében vásároltam egy fiatal lány malackát, ami novemberben legnagyobb meglepetésemre eltett egy elég fejlett malacot. Csak később, a kicsi 5 hetes korában sikerült megállapítani a nemét. Egyik este figyelmes lettem rá, hogy a kicsi rámászott az anyjára, s valószínűleg párosodtak. Azonnal szétválasztottam őket, de az állatkereskedésben azt mondták számíthatok rá, hogy ismét vemhes lehet. Szerintetek?
2011. márc. 5. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Vidd el dokihoz, lehet h ultrahang lesz belőle.A kicsiket csak később lehet kitapintani, szóval így nem tudod megnézni.
2011. márc. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

mikor volt amikor rámászott?


első 4 hétben nem tudod igazán szemre megállapitani,de doki se csak UH-val,de az felesleges,mert náluk abortusz nincs,ugyis meg fog születni ha vemhes

4 hét után már elkezdenek mocorogni benn a picik,és körte alakú lesz

de ha megszületnem,3 hetesen vidd állatorvoshoz,és nézze meg ő a nemüket,és vagy ivartalanitsd a fiúkat vagy külön legyenek

2011. márc. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Január 3-án történt az eset. Tehát több, mint 2 hónapja. Pontosan nem tudom, mert többféle információt is olvastam, hány napra ellik a tengerimalac. Első alkalommal már vemhesen vettem és nem lehetett észre venni rajta semmit, fiatal kicsi malacka volt. Van egy másik lány malackám is, külön tartom őket egymástól, ő még fiúval sosem találkozott, viszont sokkal ducibb, 90 dkg. Azért gyanakszom, hogy vemhes, mert ismét megkövéredett. Galambmag keveréket adok nekik nyúltáppal vegyítve. Illetve szoktak kapni répát, almát, uborkát, káposztát.
2011. márc. 6. 18:13
 4/4 anonim ***** válasza:

maximum 2 hét amig megszülethetnek a kicsik


vedd a tenyeredbe,és hagyd megnyugodni...érezni fogod a pocakján h rugdosnak,elég feltűnő

(az elsőnél valószinű nem is gondoltál erre,azért nem tűnt fel)

2011. márc. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!