Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Honnan tudom megállapítani,...

Honnan tudom megállapítani, hogy a tengerimalacom terhes vagy csak el van hízva?

Figyelt kérdés
nem érzem mocorogni benne a kismalackákat mondjuk azt se tudom hogy ha terhes hogy hány hetes lehet. az állatkereskedésben azt mondták nekem hogy hím és ezért vettem a hím tengerimalacom mellé, de amióta itt van kerek lett a pocakja. elég sok kaját kap mert a szüleim állandóan etetik. de a másiknak az idősebb hímnek nem kerek a hasa csak termetes. most akkor honnan tudom hogy terhes e?
2010. máj. 2. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nagyon körte alakja kezd lenni, akkor tuti terhes. Hasonlítsd össze a két malid nemét. A mozgások 40.-42. napon érezhetőek előszőr (számítsd ki, hogy mióta vannak együtt). Figyeld a viselkedésüket! Ha a fiú (amelyik tuti, fiú) berreg, sokszor rámászik a másikre, 'riszálja a popóóját', akkor vszínű lány a másik.

Majd írd meg az eredményt.! És nyugodtan kérdezhetsz még, nekem is így volt: 2 fiúú tengerimalacom száma mára már 5re nőtt (most 3 hetesek a picik)

2010. máj. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Könnyen megtudod állapítani,hogy fiú e vagy lány.A hímeknek egyenes csík és felette egy pötty látható.A nőstényeknél egy y formát látni. :) Ha esetleg mégis lányt kaptál és kicsije születik,feltétlen tedd őket külön ketrecbe mert a hím azonnal megkörnyékezi a nőstényt és ez nem egészséges.

Nekem 5 tengerimalacom van :),remélem bírtam segíteni.

2010. máj. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
hát úgy van körte formája, ha ez annak nevezjető,hogy a pocak része kerek, de a feneke az kicsi, szal csak a hasa kerek, máshol nem változott a formája. sajnos nemtudom mikor csinálhatta fel :S kb 1 vagy másfél hónapja vannak együtt, én néztem egy oldalt és láttam olyat is ahol a hímnek hasonló y alakja volt mint a nőstényé, de akkor is lehet látni a fütyijüket nem? mert én ennek nem látom, szóval sztem nőstény és talán terhes :D :)
2010. máj. 4. 14:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát ennél jobban nem tudom leírni mint az i és az y.Mint írtam 5 malim van.1 fiú 4 lány mindnek egyértelmű a neme.Voltak kicsik is és már első nap megtudtam a forma alapján mondani a nemüket.Viszont az egyik nőstényem ha vemhes akkor megkopaszodik a hasa körül,ilyet nem tapasztaltál?Bár gondolom ez nem szokványos dolog.
2010. máj. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!