Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mongol futóegeremnek kiesett...

Mongol futóegeremnek kiesett a felső foga megvan hogy hogy etessem csak milyen időközönként?

Figyelt kérdés

Az egyik kis mongol futóegeremnek a 4 ből kiesett a felső foga (felakart ugrani az akvárium szélére és eltalálta a felső álkapcsával ami azonnal ott is maradt)


De hogy nem tud enni azt csak 5 nappal később vettem észre én h*lye :S


NAGYON NAGYON lefogyott, most elkezdtem etetni olyan szotyival amit én rágok meg :)


És még enyhén nedves (hogy ne legyen száraz és jobban csússzon) cukrozatlan darált dióbéllel.


Nem akarok hírtelen annyit beletömni, mert ennyit énis tudok hogy az nemtenne jót neki.


Nagyon boldog mostmár csak nem igazán tudom hogy PONTOSAN mennyit milyen időközönként adjak neki.


Ezt hogyha így letudná valaki:


Átlagosnál kicsit (de csak télleg picit) nagyobb méretű szotyiból mennyit:


Hány kávéskanálnyi cukrozatlan daráltbelet naponta, és hogy ezekből (szotyi, cukrozatlan darált dióbél) Milyen időközönként adjak? És mennyit?


Tegnap úgy csináltam: egész nap: 18Db szotyi és 2 Kávéskanál (az a pici) cukrozatlan darált dióbelet

Ez szerintem karcsú, de nem csak az, hanem nemtudom milyen időközönként?


Nagyon jólenne ha még velem maradna ez a kisegér, mert olyan aranyos, a vállamra ül, elalszik a tenyeremben, ez nem sok embernek sikerül hogy így elatassa őket, mert eleinte ők is ilyen kis fickádozók voltak, mégmost is azok de tudják mi a dolguk, olyan édesek.


NAGYON HÁLÁS LENNÉK ANNAK AKI SEGíTENE!


KÖSZÖNÖM!


2011. márc. 6. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne szotyival meg dióbéllel etesd, nem ér semmit. Vegyél inkább gyümölcsös bébiételt (van olyan, ami almás gabonás, az a legjobb) és abból adj neki napi min. 3-4x fecskendőből. Aztán: vegyél rágcsálónak (pl. patkánynak) való pellet tápot, törd porrá, és a bébiételhez keverve add neki. Nem ártana állatorvoshoz vinni se, mivel, ha nem rág, túlnőhetnek a hátsó és az alsó fogai, lehet, majd le kell vágni belőle.
2011. márc. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ja, igen állatorvosnál volt csak nemkérdeztük meg hogy mit és hogy egyen. Pedíg köteles lenne elmondani még akkoris ha nemkérdezzük. -.-"


Sikerült beszereznem a bébiételt és a tápot is köszönöm!

2011. márc. 6. 17:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Rendben, jobbulást a kicsikének!
2011. márc. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! (az ő nevében is) :)
2011. márc. 6. 21:32
 5/5 A kérdező kommentje:

Elhunyt szegény reggel benéztem és szörnyű kínok között!


Ha gondolja olvassa el. de a képek gyönyörűek, ezek már régebbiek róla.


Még egy kicsit élt de már háton, és a többiek élve e**ék :S:S:S:S:S:S:S


Kép 1: Szép kis "portré": [link]


Kép 2: Répácskát eszik: [link]


Szerintem aranyos, jó képek lettek!


De nem siránkozom jobb így neki, biztos egy jobb helyen van!


Köszönöm!

2011. márc. 14. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!