Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ma leszakadt a degum farkának...

Ma leszakadt a degum farkának a vége most mi lesz meg fog halni?

Figyelt kérdés
2009. febr. 18. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos ez elég gyakori baleset a deguknál. Ha nem túl nagy a seb, magától is begyógyul, de a fertőzésveszély miatt jobb, ha állatorvoshoz viszitek. Addig is vízben oldott Betadinnal és/vagy Azulenol kenőccsel kezelhetitek a csupaszon maradt farokrészt. A bojt már nem fog visszanőni ugyanolyanra. Ha az állatorvos nem vágja le, a csupaszon maradt farokrész visszasorvad, ennyivel mindenképp rövidebb lesz a farka.
2009. febr. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem hal meg, csak a gyíkhoz hasonlóan vészhelyzetben 'elveszti' a farkát.a legtöbb esetben ez problémamentes.
2009. febr. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pár hete találkoztam egy ilyen deguval az állatkórházban. Lerágta a saját farkát... Brrrr. Végül levágták neki, de legalább életben maradt szegényke.
2009. febr. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem fog elpusztulni,nekem is jópárszor "elvesztették" már a farkukat..volt olyan is,h egymásnak rágták le :S vagy szakították,nem tudom. A lényeg,h begyógyul majd(legalábbis nekem mindig begyógyultak), és akkor egy kis tönk lesz a vége :) a bojt sajna nem nő vissza..:S
2010. jan. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!