Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az én csincsillám, miért más...

Az én csincsillám, miért más mint a többi? Többi lent

Figyelt kérdés
Vasárnap(most hétfő van) lett hozva hozzám 3 éves fiú. Este elég eleven volt de olyan fura semmit nem csinál,se hang se semmi ugrálni ugrál de nem tudom jól érzi e magát nálam/velem.oda nyújtom a kezem és óvatosan hozzányúl és bele harap de nem fáj a fogkoptatóhoz alig ér hozzá inkább a rácsot "eszi" bár kicsit sajnálom hisz nincs bent neki semmi olyan amin jól érezné magát tiszta rács az egész én arra gondoltam veszek neki majd csak 3000 ért láttam a hörcsögnek kis házikót szóval még nem Miért ilyen az én kisállatom? Nem érzi itt jól magát? Az ennivalót mindig eszi vagyis legtöbbször rágcsál valamit de nem rossz az ha van bent neki alma,táp,és széna is együtt?
2011. márc. 7. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:

tegnap került hozzád. még fél. ő nem tudja, hogy te jót akarsz, és hogy most már te vagy a gazdája. hagyja neki időt, míg megszokik téged. ha 3 hét múlva is így viselkedik tedd fel újra a kérdést.

tényleg hagyj neki időt. gondolj bele te hogy éreznéd magad, ha minden figyelmeztetés nélkül valahova máshova kerülnél hirtelen egy idegen emberhez, akiről azt se tudod ki.

2011. márc. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

szerintem még új neki a helye

ha egy hét múlva is ilyen..akkor lenne baj..lehet hogy egyedül érzi magát vagy rossz neki a helye,lehet hogy el akar bújni,de nem tud sehova...bármi baja lehet nem lehet tudni az is lehet hogy megváltoztattad az étrendjét és ez viseli meg

2011. márc. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Régebben nekem is 1 csincsillám volt, de mivel azok állítólag szeretnek többen lenni, így általában 2-3 van. Unatkozik. Engedd ki, de figyelj arra, hogy ne rágjon meg dolgokat. Kiváncsian végigpattog (olyan nyulasan, a hátsó 2 lábát egyszerre rakja) akár az egész lakáson, mindent megnéz, szimatol, öldedbe veheted, simizheted, stb. Csak hát íly tekintetben nem szobatiszta. Ja, és én vettem nekik egy hatalmas mókuskereket. Először rá se néztek, de pár nap elteltével egymást zavarták ki a kerékből. (fémből, és ne legyen befestve mert azt lerágják és le is nyelhetik)
2011. márc. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát ugye tnap került hozzám,és a gazdija leirta egy lapra mit szeret,a saját szalmáját meg tápát adtam neki eszi szépen,inni nem iszik de a ketrece is ugyan az mint régen csak már nagyon akarom szeretni :D de remélem megszok majd mert nagyon izgulok érte :)
2011. márc. 7. 17:45
 5/10 A kérdező kommentje:
értem! hát kiengedni még nem akarom mert félek hogy elbújik,meg nem bírom megfogni hisz ez az első rendes napja.
2011. márc. 7. 17:46
 6/10 anonim ***** válasza:
bocsi...nem idetartózó kérdés de mennyiért adták?
2011. márc. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én ingyen kaptam a ketrecet és a csincsillát is. De szegeden tesco állatkereskedésbe 5ezerért láttam.
2011. márc. 7. 17:54
 8/10 anonim válasza:
Az én csincsillám is ilyen volt amikor ide került hozzám!!De a helyet megszokta de még mindig nem az igazi volt a kedve.Utánna anyukám mondta hogy vegyünk neki sok játékot.Pl. van neki egy falétra(csüngős) felakasztva a ketrecbe kivettem a vaslétrát.IMÁDJA!vagy van neki egy kis "bokszzsák" na az van még amit szeret.kb.ennyi.Bocsi hogy regényt írtam!
2011. márc. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
én csak köszönöm ha irsz!!!!! Most raktam be neki homokot fürdetőt..de csk belement nem forgott benne és nem engedi hogy kivegyem.. :S Majd énis veszek neki nemsokára!
2011. márc. 7. 19:24
 10/10 anonim ***** válasza:

A csilla szeret magason lenni. pl 100x50x50-es nyúlketrec állítva, barkácsolni bele polcokat.

Ezen legfölül szokott aludni, és ott üldögél a leginkább:

http://www.youtube.com/watch?v=j6X-a7GUq5c

Kell neki sok faág vagy seprünyél és akkor nem a vas rácsot rágja, hanem a fát.


2 hétig jobb ha nem engeded ki, mert meg kell hogy szokja a ketrecét, a környezetet, a helyét. sok idő mire kezes lesz, kell egy hónap is.


Később ha kiengeded, ha még nem igazán kezes, és nem megy vissza magától a ketrecébe 1 óra rohangálás után, akkor kézzel az életben meg nem fogod, mert olyan gyors és taktikázik, elég ügyesen tud menekülni.


Viszont ha díszhalhal boltban veszel egy nagy hal hálót, azzal tök könnyű megfogni, ki lehet cselezni, hogy ide-oda fut, aztán beleugorjon a hálóba és úgy már vissza tudod tenni a ketrecébe.


Az enyim sok hülyeséget csinált régen, pl beköltözött a mosogató alá a szekrénybe, meg végigblankolta a hűtőszekrény kábelét, és a mosogató gép mögé is bement meg a hűtő mögé is, na onnan kipiszkálni bottal, meg mazsolával kicsalogatni se lehetett, az egy élmény volt.


Most már az enyém kezes lett, de mitmondjak, most egy cukorfalat. Lehet simogatni, vakargatni, nem harap soha és pl ha kiengedem, utána fél óra vagy 1 óra rohangálás után elfárad, visszamegy a házba, fel a legfelső polcra és kifekszik, mint egy hulla. Aztán kajál egyet, és egész boldognak tűnik.


A salátát, a zeller és a retek levelet, petrezselymet is nagyon szereti, az almát az enyém nem eszi meg és a banént se, az enyém nagyon válogatós. Nem eszik sokat, de dagi.

2011. márc. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!