Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az egér meghal, ha szivacsot...

Az egér meghal, ha szivacsot eszik minden nap?

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 22:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát, előbb-utóbb sanszos, hogy megakad a belében. Miért hagyod, hogy szivacsot egyen??? :O
2011. márc. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Dehogy is! Nálunk is folyamatosan eszi egy a szigetelést, probáltam rávenni, hogy ne egye, és huzzon el a házunkbol, de egyelore sikertelen. Igazábol beágyazodnak a lakas apro zugaiba, szigetelések közé, a kis piszkok, s azért rágják, mert ugy csinálnak fészket maguknak, de sajnos nem lesz semmi baja tőle. Nem enné másképp, ha érezné, hogy nem jó neki.
2011. márc. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

a ketrecben tartott házikedvenc fix hogy megdöglik


bezzeg a kis dög ami a mezőről tévedt be,nah az a patkányméregtől se...

2011. márc. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Na igen. Itt a munkahelyen is a szivacstól kezdve a szigetelésig mindent megrág. Már próbálkoztunk patkány méreggel is, de nem történt semmi. :-(


Esetleg tud valaki valami hatásos módszert, hogy meghaljanak?


Sajnálom amúgy őket, de nem lenne jó ha elszaporodnának.

2011. márc. 9. 00:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem hal meg tőle, és nem is eszi meg, csak rágja aztán kiköpi. Egereket szaporítottam és beraktam őket egy régi használt hátteres akváriumba, aminek a háttere szürke hungarocell volt. Totál lerágták, a törmelék meg ott volt alul.


Pl egér csapdákat csinálhatsz humánusan is:

[link]


[link]


[link]


[link]



wc papír guriga is jó az asztal szélére, de szerintem a nápolyira vagy egy darab felvágottra jobban mennek mint a sajtra. Alá meg egy magasabb vödör, abból nehezen ugrik ki.

2011. márc. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tuti csel: vodorbe teszel csalit, és megcsinálod, hogy tudjon belemászni. Olyan helyre teszed, hogy ne féljen az emberektol a kevés gyalogosforgalomra értem... de ő sokat jár ott. Ha belemászik, nem tud kijönni. Időnként megnézed, h van-e benne barátunk, s ha igen, akkor a tied, megtarthatod. Nem akarom a megfogalmazásommal magamra uszitani az álltavédőket...
2011. márc. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi tartottunk egereket, nem volt az attól még kevésbé masszívabb dög.. :D Jóformán bármit megzabál de a szivacsot azért rágja, mert vackot épít belőle.

Körözöttes paprikát próbáld ki, ha iratni akarod. Paprikától állítólag felpuffad, nem próbáltam, viszont egyiknek körözöttet adtunk kíváncsiságból és meghalt. :(

Amire gerjednek a keksz vagy csoki. Ezeket rakhatod egérfogóra, csak ragaszd rá, faternál leették az egérfogóról a kaját.

2011. márc. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok tippet, nagyon jók! :-)


Aszem a vödrös csalit fogom bevetni.


Ha esetleg sikerül megfogni egyet vagy párat, megszelídülnek az egerek fogságban?

2011. márc. 10. 19:34
 9/9 anonim ***** válasza:
desztilált viz itatónak:D tuti:D
2011. ápr. 5. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!