Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért eszi meg a nyulam a...

Miért eszi meg a nyulam a bogyóját? (nem a stresszbogyóra gondolok, hanem a hétköznapi szabályos bogyójára)

Figyelt kérdés
Csak akkor szokott ez megtörténni, mikor kivan engedve és már régóta kint van. Olyankor bogyózik egyet és már fordul is, hogy megegye. Előfordulhat az, hogy tudja, hogy csak a helyén szabad bogyózni és ezért eszi meg?
2011. márc. 17. 07:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez a nyulaknál természetes viselkedés, igy a még feldolgozatlan tápanyagokat meg vitaminokat szerzi be - az elsö emésztéskor a nyúlban lévö emésztö baktériumok elkezdik lebontani a cellulózt, és amikor másodszorra megeszi, akkor már meg tudja teljesen emészteni.
2011. márc. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ez a nyulaknál természetes, van rá szakkifejezés is, de nem jut eszembe. ha gondolod, olvass utána.

nem kell aggódni miatta, mondom mégegyszer, hogy természetes folyamat.

2011. márc. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"A lágy bélsár szőlőfürtszerű, kicsi, lágy, a nyúl közvetlenül a végbeléből az ajkaival szedi ki és egészben nyeli le. Ez létfontosságú számára, a vitamin- ásványi anyag- és fehérjetartalom végett, e nélkül elpusztulna. Tehát ne rójuk meg érte, különben a legtöbb nyulas gazda ezt észre sem szokta venni. A valódi bélsár a klasszikus, mindenki által ismert nyúlbogyó."

A stresszbogyója a szőlőfürtszerű (én stresszbogyónak hallottam), ezt megeszi tudom. De én a klasszikus bogyóra gondoltam, azt nem kellene neki megenni.

2011. márc. 17. 08:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Én még nem tapasztaltam, de szerintem nem lehet kóros, talán kevés száraztakarmányt etetsz. Ilyenkor már nekem is kevés a szénám, levágott szőlő venyigével, ill. gyümölcsfametszésékor keletkezett ágakkal pótolom. Nagyon szeretik és kiváló fogkoptató.
2011. márc. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Emiatt nem kell aggódnod, a nyuszik számára ez természetes. A kisnyuszik még a mamájuk bogyóit is megeszik. Semmi baja nem lesz tőle.
2011. márc. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!