Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan osztjátok be a napotoka...

Hogyan osztjátok be a napotokat, hogy a kutya is beleférjen. Hétköznap leviszitek sétálni munka elött és utána is? Hétvégén is ugyanakkor van a séta? Meséljétek el egy átlagos hétköznapi napotokat!

Figyelt kérdés
2009. okt. 20. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Kerti kutyák. Be is jöhetnek, ha akarnak, de alapvetően a kertben élnek.

Reggel 6-7 séta, du. sötétedés előtt szintén 1 óra séta. Póráz nélküli rohangálás más kutyákkal és kb negyed óra munka.

2009. okt. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell hozzá beosztanom a napom, nem érdekel ha valaki szerint túlzás, a kutyákra mindig van időm. Kinti kutyák, na ha én akarom akkor bejöhetnek, de ez nem dominál. Szóval hazajövök délután 2 körül és kiengedem őket a kennelből (ahova biztosági okok miatt vannak zárva amíg nem vagyok itthon). Akkor játszhatnak az udvaron stb. 6-kor megyünk sétálni, ami fél órától akár 3-4 óráig is terjedhet. Ahogy épp kedvem van. És valamikor napközben vagy séta után van tanulás meg közös játék. Hétvégén van kutyaiskola, séta reggel, játék, tanulás, versenyek stb. Enni akkor szoktak amikor lefekszem, ami elég változó. Valmikor 10-kor, valamkor hajnalban. Semmi nincs kötelezően időhöz kötve.
2009. okt. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Anyum itthon van most 2 hónapig.Reggel 10 percet játszok a kutyával(suliba indulás előtt),hazajövök 1-kor,pihenek,30 perc a kutyával.megtanulok,1 óra kint a levegőn a kutyusommal,7-órakor(este) pedig 10 perc simogatás,vízcsere,jóéjt ölelés:) De amúgy nincs beosztva a napom.Mindig van időm a kutyára:)
2009. okt. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Aki azt írta hogy mikor hogy esznek a kutyák, mert amikor lefekszik...háát azért a kutyáknak rendszeresen kellene enni adni...na mindegy.

Én általába reggel adok nekik enni-inni, aztán suli, délután takarítás a kennelben, aztán játék, na meg mielőtt játszanánk jön az ebéd..És szombaton vagy vasárnap szoktunk tartani egy extra nagy sétát! (:

2009. okt. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Hát tudod már 8 éve kutyázom és még egyiknek sem lett semmi baja, hogy nem akkor evett amikor úri kedve úgy tartotta. :) Nem mindennap fekszem le így, ez csak két véglet, általában nagyjából azonos időben. Én szerencsére nem vagyok a kutya rabszolgája, aki 6-kor addig üvölt amíg azonnal ki nem viszem, és este 8-kor addig amíg nem adok enni. Na mondjuk ez a neveletlenségtől is van... Nem láttam rajtuk semmi szomorúságot hogy nem azonos időben kapnak enni percre pontosan. :) Ezt úgysem lehet kivitelezni mindig, mi van ha egy nap valami miatt nem jön össze, akkor összeomlik a kutya? Enyémek mindent elfogadnak ahogy van mert bíznak bennem, hogy meglesz minden. :)
2009. okt. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
Ketten osztunk el 2 kutyust. Reggel séta, ebéd után séta, hétvégén délután is, és este 7 előtt az utolsó séta.Nyáron persze sokkal többet sétálnak, és mindenhová jönnek velünk (vidékre, nyaralni), ott aztán nagyon nagy séták!! Enni este szoktak, de száraz mindig van nekik kitéve. Nagyon vidám, boldog kis kutyuskák. Mindig van rájuk idő, olyanok mint a gyerekek, folyton körülöttünk vannak!!
2009. okt. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

reggel 6 -körül kivisznek wc-re . ( gyerekek feladata :) kell a felelősségvállaláshoz )

reggel 7-8 között séta -futtatás bicaj mellett-játék ,stb .

1 óra bőven elég .csak azután kapok kaját. délelőtt a lakásban pihenek,örzöm a házat . az első hazaérkező ( gyerek a suliból ) kivisznek wc-re. délután hazaérnek a többiek.

5-6-7( 1-1,5 óra ) között séta-játék -futtatás -stb . vagy a gyerek, vagy a szülők, esetleg a boltba-menetelbe is bevonnak(de akkor nekem kell cipelnem a táskát ).vacsi 8 előtt .este 9 körül kivisznek wc-re .

esős időben többször,kis időre visznek ki, de akkor 2-3 nap után egy egész délutánt kirándulnak velem .

vasárnap kutyasuli egész délelőtt .( ez fárasztó )

( van hogy a gyerekek főznek,és a szülők visznek suliba )


csak a tv előtt töltött idejükből veszek el egy keveset, hiszen együtt megyünk sétálni,és ha ők fáradtak is a séta akkor sem árt .

egy 45 kg-os. berni pásztor , személyi edző-és házörző tréner naplója :) .szeretem a sajtot,a pogácsát,és a gyerekeket.

2009. okt. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

Reggel fél nyolckor 20 perces séta.

9-kor 1-1,5 órás séta.

15-kor kb. 40 perces,

18.30-kor fél óra,

21-kor fél óra.

2009. okt. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

Reggel 7-8 között kelünk, gazdit nem zavarjuk, addig alszunk, míg ő is. Na jó, néha fölkel arra, hogy játszunk, de általában nyugton vagyunk. Mindig kivárjuk, míg a gazdánk elkészül, így lettünk tanítva, ezt szoktuk meg és így jó. De ha már nagyon kell, akkor jelezzük neki, de nem tombolunk, csak mindig ott vagyunk ahol ő, lefekszünk és szépen nézünk. Vagy ha már tényleg nagyon kell, akkor járkálunk össze-vissza és ebből ő már tudja, hogy siessen. Aztán 9 körül lemegyünk, de ez csak gyors eü séta. Pisi-kaki, szimat, majd vissza a lakásba. Kistesó reggelizik, mert neki még többször kell ennie egy nap. Aztán gazdi elmegy munkába. Mi addig eljátszunk egymással meg pihenünk. Kistesónak ott a pelenka, mert ő még nem bír ki egy egész napot, nekem ez nem akadály. Este 6 fél 7 között hazajön a gazdink, nagy örvendezés. Ha nagyon éhes, gyorsan bekap egy-két falatot, na nem, akkor már indulunk is! De azt mindig megvárja, hogy lecsillapodjunk, különben lehet nem bírna velünk. :) De ez néhány perc csak. Esténként mindig lemegyünk a barátainkhoz, nagy viháncolás, vagyunk 10-en, 20-an, 30-an, mikor hogy. Futkározunk, birkózunk, meg persze tanulgatás is van közben. Mindegy, milyen idő van, csak akkor nem vagyunk kint, ha ömlik az eső. De egy kis csepergés nem gond, sem a sár. Ez így van minden nap, legalább 1-másfél órát, de inkább kettőt, hármat, sőt van, hogy 4-et is! Hazamegyünk, aztán vacsi. Van, hogy olyan sokáig lent vagyunk, hogy már nem megyünk le még egyszer, ha viszont korábban érünk haza, akkor még 10-fél 11-kor megint lemegyünk egy rövid eü. sétára. Kistesó ilyenkor eszik még egyszer, meg kap rágókát is, mert hát jön a foga. :)

Ha a gazdi nem dolgozik, akkor meg megyünk kirándulni, bejárjuk a környékbeli erdőket, hegyet mászunk, túrázunk. Olykor jönnek velünk a kutya pajtik is.

Néha sajnos úgy alakul, hogy elmarad a nagy séta, és csak eü. van akkor is, de ezért aztán mindig bőségesen kárpótolva vagyunk. Ha pedig tényleg ránk szakad az ég, akkor leszaladunk a dolgunkat elvégezni (utáljuk az esőt és mindig menekülünk előle), és otthon, a vackunkban játszunk nagyokat, tanulgatunk meg összebújunk és szeretjük egymást! :)

Egy két éves tacsi keverék voltam, akinek van egy border collie testvérkéje is. :)

2009. okt. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Reggel fél 6kor kelek, 6ra megyek egy kutyáért akit sétáltatok, aztán a sajátommal, hétkor suli, mikor hazaérek megyek le a sajátommal. Este 7re újra megyek a kutyusért aztán a sajátommal. Ez eltart úgy fél 9ig. Aztán kutyának vacsi :) És ennyi. Hétvégén 8ra megyek a másik kutyusért, általában a sajátommal utána megyek le :)
2009. okt. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!