Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van ez, ha vendégségbe...

Miért van ez, ha vendégségbe megyek, vagy úgy általánosságban, ha hétköznapi emberekkel beszélek?

Figyelt kérdés
Amikor elkezdünk beszélni egy témáról, és ők közhelyszerűen mondani kezdik, 1-1 adott témáról, amit mindenki szokott, hogy "de nehéz ez meg az" vagy hogy de rossz a helyzet és minden milyen kilátástalan, akkor én kényszeresen be akarom bizonyítani az ellenkezőjét, vagy valami frappánsat akarok felelni. A lényeg, hogy nem akarok bólogatni, hanem az övéikkel ellenkező véleményt akarok formálni.

2011. okt. 30. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert kreatív vagy vagy nemtom, én régen a szófordulatokat fordítottam ki és azzal idegesítettem mindenkit
2011. okt. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
mert tényleg szar a helyzet
2011. okt. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Társaságban a flottatörvény érvényesül. Tudod: amikor egy hadiflotta úszik a tengeren, akkor a flotta maximális sebessége azonos a leglassabb hajóéval. A vendégségben pedig a beszélgetés színvonala és témája alkalmazkodik a legbutább és legkevésbé érdeklődő jelenlévők szintjéhez. A társaság megkeresi a legkisebb közös osztót :)))


A másik dolog, hogy társaságban amikor az emberek beszélnek, akkor nem feltétlenül akarnak bármit mondani. Inkább csak tátognak és bólogatnak. Tartalma nincs annak, ami elhangzik.


Amikor szembeszállsz az elhangzó okosságokkal, akkor lényegében áthágod a játékszabályokat, ami csúnya dolog, de megengedhető, ha különben az unalomba való belehalás fenyegetne.


Természetesen előfordul olyan vendégség, ahol elhangzik valami, amit érdemes meghallgatni. Ez ritka, de ha bekövetkezne, azt becsüld meg.

2011. okt. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!