Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszitoknak mennyi a napi...

Nyuszitoknak mennyi a napi kaja adagja? Mibol mennyit adtok neki?

Figyelt kérdés
2011. márc. 17. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem törpenyuszim van. Van egy kis tálkája abba kap reggel egy teli adag nyúltápot (Búza, szárított fű stb.), napközben pedig sokféle zöldséget, sőt még néhány gyümölcsöt is! Ezen kívül mindig van bent nála széna, mert ugye folyamatosan nő a foguk és rágniuk kell valamit, és ez pont megfelelő, nem hizlal és tud min rágódni!! Ezen kívül van egy kis itatója is, abban a víz van.
2011. márc. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%
szia az én nyuszim nem tudom pontosan hányszor kap tápot, általában ha már kevés van neki újra töltöm (ez naponta több alkalom) :D zöldség-gyümölcs meg amennyit tudok napi 2-3 szor
2011. márc. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2ik voltam, a szénát kifelejtettem az kifogyhatatlanul van elé téve :)
2011. márc. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszi.A tapbnal mennyi az 1x adag?mondjuk hany kiskanallal?nem akarok neki tul sokat se adni,mert azt olvastam h a tap nagyon hizlal.
2011. márc. 17. 20:41
 5/8 anonim ***** válasza:

3 hónapos kora előtt csak táp és széna lehet előtte, utána szoktatással be lehet vezetni a zöldséget, gyümölcsöt. 6 hónapos kora előtt ha elfogy a táp újra lehet neki tölteni, de ezután már jobban oda kell figyelni rá. 6 hónapos kor után reggel és este egy marék táp (van aki csak egyszer ad, ez függ attól hogy mennyire hízékony a nyuszi), és este vagy reggel egy kis zöldség,gyümölcs, a sárgarépa nem ajánlott mert magas a cukortartalma, az alma is csak nasinak jó emiatt. Fehérrépa, zeller, petrezselyem, paprika nagyobb mennyiségben is mehet, cékla, kis paradicsom is például. Ne legyen túl változatos az étrend.

Egy adag kifejlett törpenyúlnak kb: 1 közepes fehérrépa, 1 csomag petrezselyem, fél paprika, 1-2 szelet cékla. Vagy valami hasonló mennyiség. De ez ismét függhet attól is, hogy mennyire hízékony a nyuszi.

Napközben adhatsz kicsi nasikat, gyümikocka, zöldség, borsószirom, de ezek ne a boltban kapható dropszok, mézes cuccok legyenek, mert azok nagyon károsak.

Víz, széna korlátlan mennyiségű.

2011. márc. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát nálunk a széna a fő táplálék, tápból reggel és este egy-egy teáskanálnyi, egy nagyobb szelet uborka,paprika, karalábé vagy salátalevél (vagy éppen milyen zöld van itthon) kétnaponta répa. Nasi pedig alma, banán, tavasztól fűzfaág, és idény gyümölcsök.
2011. márc. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi naponta egyszer adunk a nyusziknak tápot, mert mi is félünk tőle, hogy elhíznak. Fél-fél marékkal kapnak esténként (azért akkor, mert ha szeretnék aludni, ezzel biztosan becsalogatom őket a ketrecükbe :)). Reggel szoktam zöldséget, gyümölcsöt adni, mikor mi van otthon. Nyáron füvet és pitypangot gyakran kapnak ezeken kívül is. Széna, víz természetesen mindig van előttük. Ha pedig kedveskedni szeretnék nekik, natúr szárított gyümölcsöt kapnak 1-1 falatot.
2011. márc. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat
2011. márc. 18. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!