Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerül a törpenyúl...

Mennyibe kerül a törpenyúl beoltása?

Figyelt kérdés
Én úgy hallottam hogy 2 oltást kell neki adni és hogy azok mennyibe kerülnek és mennyi időnkét kell neki adni? És a körmét az állatorvosnak mennyi időnként kell levágnia és az mennyibe kerül? :D
2011. márc. 19. 09:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Régiónként változiknak az árak, csörögj rá a legközelebbi állatorvosra, megmondja. Myxomatozis és vérzéses betegség ellen kell beoltatni. Mindkettőt évente egyszer.


A körmét én vágom (nem ollóval, hanem körömcsipesszel). Pár havonta, figyelgetem, mennyire nőtt már meg neki.

2011. márc. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Létezik kombinált vakcina is a myxomatosis és a RHD ellen.

Nekünk több nyulunk van, házinyulak és törpenyulak is. Mi meg szoktuk venni az oltóanyagot (állatpatikában simán beszerezhető) és édesanyám szokta őket beoltani. Egy ampulla kb 20 nyúlnak elég, de felbontás után nem tárolható. Szóval így nekünk ugyanannyiba kerül a 16 nyúl oltása, mint amennyi egy lenne... Nem emlékszem pontosan, kb 2000-2500 körüli az összeg. Évente egyszer kell oltani, általában tavaszon szokták. Öt hét, mire a védettség kialakul és ugye ennek meg kell történnie a szúnyoginvázió megérkezése előtt.

2011. márc. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én úgy oltatom a törpenyuszimat, hogy "társulok" egy nyulazós emberrel, akinek sok van, és az én egyszem szobanyuszimat is megböki. :)
2011. márc. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nagyon függ attól, hogy hol laksz. Mi egy vidéki kisvárosban lakunk, és az orvos 1500-ért beadja az oltást, a körmét pedig ingyen vágja. Hallottam azonban, hogy Budapesten 3500-5500-at is elkérhetnek ez orvosok egy oltásért, a körmöket pedig 800-1000 forintért vágják.

A myxomatózis elleni oltást fél évente be lehet adni és mi szoktuk is, mert az év nagy részében aktívak a szúnyogok. A vérzéses betegségre évente kell. Karmot akkor kell vágni, ha látod, hogy már nagyon hosszú neki.

2011. márc. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi pont tegnap voltunk oltáson.4850Ft.- volt a kombinált oltás, de egy hónap múlva meg kell ismételni.Utána már csak évente kell neki.a körmöt meg tudod nézni, hogy kell e vágni, úgy hogy az a lényeg,hogy ne lógjon ki a szőrből.nekünk kutyakozmetikust ajánlottak(igaz a mi nyuszinak valahogy nem nőhet a körme,mert fél éve nem kell vinniXD)
2011. márc. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Hát nekem csak 1 nyulam lesz szóval nekem nem nagyon érné meg ha a patikában venném meg és a többit ki kéne önteni :S Hát Kecskeméten lakok! :) És ez lesz az első nyulam! :)
2011. márc. 20. 14:45
 7/9 A kérdező kommentje:
Még azt szeretném meg kérdezni hogy hogyan lehet őket szobatisztaságra rá szoktatni?És napi 1 szer kell etetni vagy inkább napi 2 szer?
2011. márc. 21. 10:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia, közel lakom hozzád. :)


Szerencséd van, a szobatisztaság beléjük van kódolva. Ez úgy néz ki a gyakorlatban, hogy ő ki fog választani egy sarkot, és csak oda fog bogyózni. Neked csak abban kell neki segítened, hogy ez a sarok a ketrecében legyen. Azt szokták tanácsolni, ha megkapod a kisnyuszit, és beteszed a ketrecébe, egy pár napig ne vedd ki, hadd szokja meg a helyét, meg a hangokat, szagokat, téged is. Persze, ülj oda, beszélgess vele, de ne háborgasd. Tegyél be neki nyuszivécét, valószínűleg abba fog bogyózni. Ha nem, akkor mozgasd a vécét arra a helyre, amit ő kiválasztott. Egyébként kell egy-két hét, mire ez beáll, az én nyuszim minden sarkot kipróbált. Most is vicces, ugyanis neki van egy sarokvécéje, amit én minden nap kitakarítok, és a sarokba rakok. Ő viszont minden nap nagy küzdelmek árán a ketrec legközepébe húzza-tolja-vonja, ahol totál útban van neki, de én csak nevetek rajta, hát, ha ő így akarja. :)


Széna mindig kell, hogy legyen előtte, ez fontos. Meg a víz. Én a táppal úgy vagyok, hogy csak reggel adok neki, van, aki kétszer. Jelezné, ha éhes volna, reggel pontban fél hatkor toporzékol a reggeliért, de utána megnyugszik. Este nincs ilyen, úgyhogy eszembe sem jutott még este is adni neki. Széna van előtte, jóízűen csemegézik belőle. Leginkább akkor szeret enni, ha én is eszek. :) Néha kap répát, almát, ilyesmit, mindig meg kell nézni előtte a neten, hogy nyúlbiztos-e, amit akarsz neki adni. Van egy nagyon jó nyulas oldal, én sokmindent tanultam innen: [link]

Itt sokat segítenek majd neked, ha kéred. Huh, sokat tudnék most írni, de a kérdéseidre szorítkozom. :)

2011. márc. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm és remélem meg lesz a nyuszim is! :)
2011. márc. 22. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!