Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen ételt adhatok a hörcsög...

Milyen ételt adhatok a hörcsögnek? Mi az amit nem ehet? És hova helyezzem az akváriumát? Dzsungáriai vs. Arany

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy miket ehet és miket nem...+hogy milyen helyre kell őt tenni? És az arany ill. dzsungi törpehöri meddig él? Melyiket fajtát előnyösebb venni?


Köszi a válaszokat :D


2011. márc. 21. 15:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2011. márc. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm..de kíváncsi lennék egyéni tapasztalatokra is..mármint hogy mi az ami betegséget esetleg halál okozott neki..:D
2011. márc. 21. 15:14
 3/11 anonim ***** válasza:

a mienk szereti a wc papir gurigákat, mert tud bele lukakat rágni és tudnak benne játszani is.

én wc guriga labirintust csináltam nekik :)

2011. márc. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszii...de én inkább ételekre gondoltam :D
2011. márc. 21. 15:40
 5/11 anonim válasza:

Két aranyhörcsögöm van jelenleg, kajában lehet nekik venni speciálisan hörcsögök számára összeállított magkeveréket, ezt adhatod nekik. Emellett nagyon fontos, hogy mindennap kapjanak friss zöldséget, gyümölcsöt (káposztát, karalábét, ilyesmit ne, mert puffasztja őket) Nálunk a sárgarépa, az alma a nyerő. Nem kapnak nagyon savas gyümiket se( narancs, mandarin és társai). Vizet is adj nekik, mindennap frisset, lehet kapni önitatót, abból akkor isznak, amikor akarnak. Én adok még nekik cukormentes kekszet, zabpelyhet, kukoricapelyhet, imádják rágcsálni :) A cukros dolgokat kerüld, mert elhíznak tőlük és cukorbetegek is lehetnek.

A tartásuk nem különösebben bonyolult, két hörcsögre számolva elég egy 40x70es ketrec/akvárium, amibe tegyél jó sok játékot, mert roppant aktív kis állatkák (mókuskerék, fából készült létrák, lépcsők, emeletek, vécépapírguriga etc.). Az alom alja legyen forgács, erre tegyél egy kevés szénát (szintén kapható zacsiban, kb. 200 Ft és nekem 5 alomtakarításra elég), ennél az se baj, ha megeszik. Ja, és ne felejts el valami menedéket, kisházat biztosítani nekik :))

Ha gyakran foglalkozol velük, néhány hét alatt kézhez szoknak és akkor kb. azt csinálsz velük, amit akarsz :) Ja, még egy jó tanács: azonos nemű höriket ne tegyél egy helyre, mert verekedni fognak és csúnyán megsérülnek közben. Bár, ha meg ellenkező neműek, akkor meg hamarosan fel fog szaporodni a hörcsögkolóniád... :D

A szakirodalom szerint az aranyhörcsögök 2-3 évig élnek, az enyémek már lassan az 5-et tapossák, szóval szerintem ez állatkafüggő :)

Sok sikert a hörineveléshez! :)

2011. márc. 22. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ohh köszönöm a "kisregényt"..sok hasznos dolgot leirtál....:D és az önitatót azt hogy kell felszerelni? lehet kapni vmi öntapadós félét amit az akvárium oldalára tehetek? és szerinted (kedves utolsó) melyik jobb az akvárium vagy a ketrec? köszönöm a válaszod! :)
2011. márc. 22. 13:43
 7/11 A kérdező kommentje:
nekem eddig 2 dzsungáriai és 1 aranyhörcsögöm volt de 1-1,5 év (!: ez azért elég kevés idő nem? ) alatt az összes meghalt...de nem egyszerre voltak...azt hiszem az első dzsungi közel egy évig volt nálam, az arany az kb.3 hétig, a másik dzsungi 2-3 hónapig. és nem tudom miért halhattak meg...volt vizük kaja is. kis korában vettük őket az állatkereskedésben (kb 3-4 hetesen)
2011. márc. 22. 14:54
 8/11 A kérdező kommentje:
mondjuk az aranyhörimet mikor megkaptam már volt vagy 10 cm..lehet ő már öreg volt?
2011. márc. 22. 14:55
 9/11 anonim válasza:

Utolsó vagyok :)

Nekem a ketrec jobban bejön, mert jobban szellőzik, ami ugyebár nem éppen utolsó szempont, ráadásul könnyebb is takarítani.

Ha nagy volt a hörcsögöd, mikor elhoztad, akkor valószínűleg már idősebb volt, igen, bár ahogy írtad, sok elpusztult néhány nap/hét után. Próbáld meg a szállásukat huzatmentes, viszonylag állandó hőmérsékletű helyre tenni és arra is figyelj, hogy ők éjszakai állatok, szóval nappal ne nagyon zavard őket, ha nem muszáj. Őszintén, gőzöm sincs, miért pusztultak el az előző kis kedvenceid, nálam semmi gond nem volt sosem.

Önitatóból meg annyiféle van, mint égen a csillag, szóval biztos találsz megfelelőt :)Sok sikert, és ha kell még valami tanács, írj nyugodtan :)

2011. márc. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos válaszod...most már nagyjából mindent tudok..:D
2011. márc. 23. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!