Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Degut vagy csincsillát?

Degut vagy csincsillát?

Figyelt kérdés

Érveket és ellenérveket, tartásukkal kapcsolatos infókat szeretnék:)

Ja és persze személyes tapasztalatokat! ;)


2011. márc. 28. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Csincsillám nem volt, de ahogy hallottam, büdösek. A deguval fele annyi gond van. Igaz, azt is takarítani kell, de legalább nappal aktív, nem éjszaka. Igaz, ha ketrecben tartod, pengeti a rácsokat. Nagyon jóindulatú állat, ha nem okozol fájdalmat neki, nem fog megharapni. Lehet nyúzni, dögönyözni, bírja a kiképzést.
2011. márc. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Teljesen más a kettő.

Csincsillának sokkal nagyobb hely kell, és napi szintű kiengedés a szobába, vagy biztonságos helyre a lakásban. Éjjeli állat, aludni nem fogsz mellette, az tuti. Ha normális helyet akarsz neki, akkor min. 40 ezer a ketrec, abban ketten elférnek, mert egyedül nem jó tartani. A havi étel + fürdetőhomok + széna kb. ezres egy csininek. (Ha sikerül tenyésztő ismerőst találnod, akkor olcsóbban is kijöhet.)

Egyébként tündéri, okos, puha gombóc, de napi 2-3 órát vele kell lenned ahhoz, hogy megszokjon, és akkor sem válik kezes, simogatható, "nyúzható" kisállattá.


A degu lényegesen olcsóbban megúszható, de nem annyira okos, egyébként sok mindenben hasonlít. :)

2011. márc. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csincsilla nem büdös. Ellenkezőleg, semmi szaga nincsen, ha normálisan tartod, és kb. hetente almot cserélsz alatta. Nagyon kényes a bundájára és a tisztaságra.
2011. márc. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Erre nem lehet válaszolni, mert semmit nem írsz magadról, körülményeidről, időbeosztásodról. Degut legalább 3-4-et illdomos tartani, mert csapatlény. Rengeteg odafigyelést, foglalatosságot igényel. A rizikófaktor az esetleges harcias jellem és a cukorérzékenység. Csincsillából 2 is jól elvan, sőt ismerek Csin-degu élettársakat is. Érzékeny mindkettő a tisztaságra, gyakori homokfürdőre. A csincsilla is lehet stresszes, ilyenkor szőrhullással reagál. Mindkét állatka nagy-nagy helyet igényel, sokat mozognak. Nekem deguim vannak régóta, rájuk szavazok, de a csincsillába is bele lehet szeretni, mindkettőnek nagy irodalma van már a neten, és mindkettő rendkivül intelligens jószág, de hogy melyiket tartasz ezt neked kell eldönteni, ehhez meg ismerkedni kell előbb mások állataival, sztem. :)
2011. márc. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csincsillánk már volt, és biztos, hogy többet nem lesz. Bár nagyon aranyos kis állatka, annyira soha nem szelídült meg, hogy ha elengedtük szaladgálni, könnyen meg tudtuk volna fogni utána. Viszont bogyókázott minden felé, amerre járt, és borzasztó módon hullatta a nagyon finom, pelyhes szőrét. Nagyon hirtelen, minden előjel nélkül pusztult el, mintha szívrohamot kapott volna. Erős sírására lettem figyelmes, amit még addig nem hallottam tőle. Odasiettem a ketrecéhez és ott feküdt, az utolsókat lélegezve. A cicánk is ott figyelte a ketrec mellett, és bár ismerték egymást, arra gondoltam, hogy esetleg megijedt a macskától a sötétben, esetleg a macska ugorhatott le a radiátorról a ketrecre, vagy mellé.

Úgy tudom a degu jobban megszelídül, bár nekem még nem volt. A szőrével viszont biztosan nincs annyi baj, mint a csincsillánál.

2011. márc. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem csincsilláim vannak, nagyon jópofa, helyes állatkák. :) Az igaz, hogy nem azok a tipikus simogatható háziállatok, de azt szeretik, ha a nyakukat vakargatom, és ha ki vannak engedve, engem használnak dobbantónak. :D Az igaz, hogy nagy hely kell nekik, és elég érzékeny a gyomruk, de kis odafigyeléssel egyáltalán nem bonyolult a tartásuk. És nem büdösek. Épp ellenkezőleg, szinte semmi szaga nincs se az állatnak, se a végterméknek, az enyémek egy bazi nagy ketrecben vannak ketten, és kb. 2 hetente takarítom őket.
2011. márc. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem degu azok sokkal kedvesebbek és aranyosak nekem is van kettő
2013. máj. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!