Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyi ennivalót kell adni...

Mennyi ennivalót kell adni egy tengerimalacnak és egy törpenyúlnak?

Figyelt kérdés

A tengerimalacom nem szereti a tápot egyáltalán ezért csak zöldséget gyümölcsöt magvakat és szénát vagy füvet adok neki. Viszont nem tudom hogy az normális e hogyha egy nap befal egy fej salátát és egy 20-30centis kígyóuborkát... viszont ha nem adok neki állandóan valami kis harapnivalót vinnyog szegénykém, de ettől függetlenül nem szeretném ha elhízna, habár ennek jelét nem látom egyenlőre..


a nyuszimmal meg pont fordított a helyzet.. Őcsak tápot eszik szinte semmi mást... azon belül is az ilyen édesmézes cuccokat szereti a joghurtosdrops ért kirágná a ketrecet. Őt hogyan szoktathatnám rá a zöldségre gyümölcsre?


Előre is köszönök minden választ:)


2009. febr. 26. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is: egyszer volt nálam kb. 2-3 hónapig egy tengeri malac, ezenkívül régen volt kb. 1-2 évig, ezért ilyen téren nem vagyok túl tapasztalt.

"Tengerimalacunkat akkor tápláljuk helyesen, ha mindennap kap:

speciális C-vitaminnal dúsított tengerimalactápot

friss ivóvizet

szénát

zöldséget, gyümölcsöt. "


A C-vitaminhoz annyit: a tengerimalacok szervezete (ahogy az embereké sem) nem képes C-vitamint előállítani, ezért különösen oda kell figyelni arra, hogy elég C-vitaminhoz jusson az állat.


Szerintem próbáld mindig ugyanabban az időpontban etetni. Így a "biológiai órája" jelezni fogja, amikor éhes. Próbáld meg, hogy adsz neki reggel pld. 7-kor, délután 2-kor és este 7-kor. De ez csak egy példa. Adj neki mindenféle zöldségből-gyümölcsből (kivéve "k" betűsek), rakj mellé tápot, szénát, vizet. Jól fogja magát érezni, ha mindig mindenből kap, változatosan. Az a lényeg, hogy rendszerességre szoktasd.

Itt még olvashatsz:

[link]


A törpenyúllal kapcsolatban sajnos nem tudok segíteni, butaságokat meg nem szeretnék mondani. :) Remélem, majd valaki, aki valamennyire konyít a nyulakhoz többet segít ;)

2009. febr. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem anno malacom volt, tavaly pár hónapig lakott nálunk egy törpenyuszi. Mind a kettő a zöldséget, és a gyümölcsöt imádta, a nyuszi plusz még zöldeket és szénát is kapott. Szóval a malac egyáltalán nem evett tápot, a nyuszi viszont a karikákat kiette belőle. De úgy tudom, hogy a táptól híznak.
2009. febr. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A tengerimalacok egyedül tartva ilyen válogatósak.Talán lehetne társa,akkor tuti mindent megenne,amit elé raksz.Ha tápot enne néha ,azért csak tovább tűrne vele.A zöldség,gyümölcs rögtön kiürül a szervezetéből.Persze,hogy éhes.Az enyémen kipróbáltam,azokat a tápokat hajlandó csak megenni,amik jobb minőségűek.Prestige Versele-Laga és Vitakraft Emotion.Ezt a kettőt eszi keverve,mert azért ezekből is van maradék,amihez nem nyúl,pl.van ilyen párnácska alakú táp az egyikben,azt az egy félét kiköpi-de elenyésző mennyiségű.Az enyém sajnos még egyedülélő malac,azért van ilyen a természete.Nem kényeztetés kérdése,alapból ilyenek.

A törpenyúlra is azt tudom csak mondani,hogy ha egyedül van tartva,ő is szintén finnyás.Ketten jobban és többfélét megesznek,az tuti,mert féltik a bendőt...

2009. febr. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A nyuszidnak nem szabad minden szemetet adni. Teljességgel felesleges olyan mézes cuccokat adni, amitől max. csak menni fog a hasa. Átvágás, hogy a kedves tulaj megvegye, és úgy érezze, hogy jót tesz a nyuszijának. Ha mindenképpen édeset akarsz nekik adni, akkor nassolásként adhatsz kiszárított almahéjat/mazsolát/ MINIMÁLIS mennyiségű gyümölcsöt.

Ha jó a táp, és mondjuk nem hízlalótáp, akkor táp+széna elég a nyúlnak, de legjobb lenne beiktatni az étrendbe zöldségeket. Az enyémek imádják a brokkkolit, tv-paprikát (ez nagyon jó, sok C-vitamin jut a szervezetükbe), petrezselyemzöldet, kelbimbót, sárgarépalevelet.

Hogyan lehet átszoktatni? Hogy azt kap amit, ne válogassan. Nem szabad őket nagyon elkényeztetni, ha tényleg éhes, és nem csak nassolni akar, akkor meg fogja enni és rá fog kapni az ízére.

2009. febr. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

18:55 nyulakat alapból nem tartunk együtt, mert ölik egymást...főleg hormonkorszakokban tudnak nagyon agresszívek lenni, és kitépik a másik szőrét, véresre harapdálják.

A nyúl magányos állat, max. macskával és emberrel lehet összeszoktatni, másik nyúllal nagyon ritkán jönnek ki.

2009. febr. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!