Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meddig legyen elkülönítve a...

Meddig legyen elkülönítve a degu fiú a lánytól a szülés után? Mindenütt kerestem de pontos időt nem találtam.

Figyelt kérdés
Nem szeretném ha rögtön bepároznának.De a kisfiú nagyon ideges most hogy külön került,még így is hogy egymás mellé raktam őket,látják egymást.
2011. ápr. 17. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
én nem választottam széz őket. csak 1 kisdegu született nálam, de mind2 szülő nagyon vigyázott rá, az apa se bántotta. emeletes ketrecben voltak és amikor a kicsi felmászott a szülők mindig vitték le visszabújtatni az odúba *-* nagyon figyelmes volt mind2 :D
2011. ápr. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát a kölykök elválasztása után pár hét pihenőidőt mindenképpen adnék a mamának...
2011. ápr. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod!Azért raktam külön mert azt írták hogy a szülés után rögtön bepárzik,és nem szeretném tönkretenni a kislányt a folytonos fialással.Azt írták hogy pár napig kell csak külön lennie de sehol nem találtam hogy mennyi az a pár nap.
2011. ápr. 17. 10:37
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem leírni hogy tegnap születtek,5 lett.Gyönyörű egészséges életrevaló picikék!
2011. ápr. 17. 10:38
 5/6 Platypus ***** válasza:

A legjobb lenne, ha egyáltalán nem raknád össze újra őket. Nem hiányzik a nősténynek az állandó szülés. Ha az ő érdekeit nézed, akkor legalább 3 hónap szünet kéne két ellés között, és életében csak pár alkalommal.

Jobb lenne, ha az anya mellé megtartanál egy lány kölyköt, az apa mellé meg egy hímet. Amúgy legalább egy hónapra külön kell tenni, mert azonnal vemhesül az anya amint összerakod őket. Akkor meg vemhesség alatt fog szoptatni, ennél jobban semmivel se tudnád lestrapálni az anya szervezetét.

Természetesen működik máshogy is, csak éppen akkor az anya nem fog szép hosszú, egészséges életet élni.

2011. ápr. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!Én sem szeretném ész nélkül szaporítani őket,nem ezért tartok állatokat.Szeretem őket és pusztán csak ezért.Jó ötlet és azt hiszem megfogadom hogy megtartok melléjük 1-1 kölyköt.
2011. ápr. 17. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!