Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Olaszországban Mindenszentek...

Olaszországban Mindenszentek idején nem adnak örökbe fekete macvskákat, mert szeretik őket feláldozni, megkínozni. Nálunk húsvét idején miért nem csinálják ugyanezt a nyuszikkal?

Figyelt kérdés
Mármint, hogy Húsvét idején nem árulnak nyuszit.
2011. ápr. 23. 22:54
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
A kölcsönzés még hagyján, de amikor örökbe kapja... Ami persze nem tart örökké, hanem úgy 2 hétig, mert a nyuszi szépen éhenhal közben.
2011. ápr. 23. 23:16
 12/15 A kérdező kommentje:

Egyébként úgy tartozik ide, hogy szerintem be kellene itthon tiltani húsvét idején a nyusziárusítást és örökbeadást.

Aki szeretne nyulat, az augusztusban is akarni fogja.

2011. ápr. 23. 23:17
 13/15 anonim ***** válasza:
Lehet, de ezzel az a baj, hogy most Húsvétkor betiltják, akkor megveszi később, ugyan úgy egy hozzá nem értő ember...ha megnézed itt fórumon is, minden nap, csomó kérdés, mit adjak a nyúlnak, mi van a nyúllal..stb Itt látszik hogy megveszik, de gőzük nincs hozzá
2011. ápr. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Kapaszkodjatok meg, ilyen sajnos nálunk, Magyarországon is van!!!!!!! Az egyébként senkinek nem kellő fekete macsokra, akiknek művészet gazdát szerezni, ebben az időszakban mindig több érdeklődés jön. De tegyétek a szívetekre a kezeteket, tényleg annyira hihetetlennek tartjátok ezt ilyen állattartási kultúra mellett??
2011. ápr. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Miért kínzás a húsvéti nyúlvásárlás? Mert szinte mindig túl fiatal állatokról van szó, akiket hirtelen felindulásból, az üvöltő hisztis kölyök miatt vesz meg a kedves szülő, mindenféle felkészülés nélkül. Akit aztán agyon fogdosnak, össze-vissza etetnek minden sz@rral. Ennek következtében a nagyobbik részük megbetegszik és elpusztul... Ami nem, az meg jó eséllyel valami parkban vagy árokparton köt ki, ahol ugyanez lesz a vége. Csütörtökön, mikor a cicámért mentem a dokihoz (műtét után) pont volt ott egy házaspár kutyával. Mielőtt elmentek, mesélték, hogy vettek egy nyulat a gyereknek, majd kérdezték, mit adjanak neki enni.... és HA TÚLÉLI a úsvétot, lehet hogy elhozzák a dokihoz. Bravó, gondoltam magamban, felelős döntés és hozzáállás, pont mint ami kis hazánkban általános.... Az öcsémnek anno voltak nyulai. Minden évben megkeresték őt jó sokan ilyenkor, húsvéti nyuszi miatt. Soha, senkinek nem adott, mert túlságosan sajnálta őket. Pedig egy érzéketlen ember jó kis pénzt szakít le, pont tegnap láttam egy hirdetést, ahol szopós korú nyuszikat árultak 1.200 forintért....
2011. ápr. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!