Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem eszik uborkát a...

Miért nem eszik uborkát a tengerimalacom?

Figyelt kérdés
Több éve megvan, rövid szőrű albínó hím. Már nagyon hullik a szőre, és tudom, hogy öreg. De régen ha meghallott egy nejlon zacskót, visított és felkapaszkodott a ketrecre. Mindig tudta, hogy uborkát hozunk neki. Messziről megérezte az uborka szagát, és imádta enni. Most rá se hederít, rettentően lefogyott, és nem mozog annyit. Állandóan vakaródzik, és alig eszik. Anyám C vitamint tett a vizébe, hála az égnek inni még iszik. Most magokat eszik, régen a szénát is ette, de már az se kell neki. Az ételtől elhúzza a fejét, és lehet, hogy mindig is lusta volt, de most lustább mint valaha. Én nem tudom elvinni az állatorvoshoz, mert messze van, és még kiskorú vagyok. A szüleimnek nincs idejük, mert estig dolgoznak. Azt olvastam, hogy fecskendővel kellene etetni, de nem tudom mit is adjak neki. És szerintem fecskendőnk sincs.. Reszelt répát, almát, lehet neki adni? És a fecskendőn kívül máshogy is lehet etetni?
2011. ápr. 27. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
én nem is adtam a malacomnak vizet :D de így is húzta legalább 5 évig, bróbáld meg kézből adni neki az ubit hátha egy kis tukmállás után eszik majd belőle
2011. ápr. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Széna legyen előtte mindig,ez fontos.


Répát reszelni sem kell,csak mosd meg,add neki

Paprikát,kevés salátát is adhatsz


Nézd meg a fogait,nem túl nagyok?

Mert akkor bizony azt le kell vágni,ahhoz muszáj az orvos


Hány éves vagy,hol laksz?


Mennyi az a pár éves?


Fecskendőt bármelyik gyógyszertárban odaadnak neked is (tű nélkül persze), 15 forintért vettem legutóbb,nem nagy pénz.


ha végképp nem eszik,akkor daráld le az uborkát, a répát,vizezd picit fel és nyomd a szájába.Olyan lesz minden,te is,de nem baj,van viz.


A c vitamint inkább a szájába kellene csepegtetni,de ha issza a vizet igy is,az is jó.


Te hány éves vagy?

2011. ápr. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Régen mindig kitépte a kezemből :)

Tényleg próbáltam már mindent, állandóan kaparja magát. Lehet ki kéne vinni az udvarra, az jót tenne neki?

2011. ápr. 27. 12:03
 4/7 A kérdező kommentje:

12 éves vagyok, a bátyámmal vagyunk itthon ő 14. Fóton lakok.

A fogai nem nagyok, amikor kivettem viszont állandóan visított, pedig nem szokott..

Naponta eszik ahogy régen szokott, sokat, de csak magokat, és azt nem szeretek adni neki, mert nagyon hízik tőle, de mást nem hajlandó megenni.

2011. ápr. 27. 12:07
 5/7 A kérdező kommentje:
Sikerült rávennem, hogy egyen uborkát, kicsit kényszeredetten, de megette. és most úgy eszik mint régen. :) nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2011. ápr. 27. 12:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Kell neki a változatosság


udvarra le viheted,csak el ne szökjön 8ketrec tetejét tedd rá,igy tud legelni is)


de vigyázz h ne permetezett részen legyen,és csak füvet egyen


nem mindig uborkát kell neki adni,akkor nem unja meg


www.gemon.ro


rengeteg mindent lehet neki adni,le is irják szépen


az egyetlen ami nem jó,hogy kaparja magát állandóan,és visitani is azért visithat mert atkás


megfürdetni nem ártana: lavorba vagy mosdokagylóba engedsz 10 centi magas melegvizet (ne süssön),beleállitod, a feje ne érjen vizbe és mosd át.Nem feltétlen kell sampon,csak tiszta vizzel.Utána törölközö (kinőtt ruha,amit találsz,de anyukád ad biztos),és megszáritod.Óvatosan hajszáritóval is lehet kis fokozaton.


Ha utána is vakarózik (mármint napokkal utána),akkor cicasamponnal/babasamponnal fürdetés vagy ahol veszed neki a tápot,ott adnak rávaló szert.

2011. ápr. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2011. ápr. 27. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!