Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacom vemhes 1-2...

Tengerimalacom vemhes 1-2 napja csak fekszik alig tud menni nem eszik elkezdett fogyni felül elhullott a szőre. De már nem érzem mozogni benne a kicsiket. Meg menthető?

Figyelt kérdés
2011. nov. 9. 16:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Azonnal vidd el állat orvoshoz ! Ő talán még tud valamit vele kezdeni. Sok szerencsét neki ! : )
2011. nov. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de sajnos már nem hinném hogy tudnak tenni érte valamit,(::( az a legrosszabb hogy annyira hozzám van szokva ez ritka de jön oda bújik oda és sajnálom szegényt.
2011. nov. 9. 18:23
 3/16 anonim ***** válasza:
15%

Nem az a lényeg, hogy te mit gondolsz. Eddig is rosszul gondoltad, mikor nem vitted el már az első gyanús jelre. Bízd az állatorvosra azt a halálos ítéletet, ne dögleszd meg egyedül otthon, mikor élhetne még.

Legközelebb meg ne kezdj szaporításba szakértelem, vagy legalább józan paraszti ész nélkül.

2011. nov. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Most jól figyelj ide én nem vagyok szaporító én így vettem hogy már pároztatva volt,és nem döntöm el fél óra múlva tudnak fogadni vele annyira nem érdekelne akkor nem vinném,úgyhogy gondold meg mielőtt ítélkezel.Én csak azt írtam amit látok rajta de attól még megpróbálom meg menteni.

ennyi!!!!

2011. nov. 9. 19:03
 5/16 anonim ***** válasza:
Vidd el állatorvoshoz. Hidd el, örök életedre bánni fogod, ha nem teszed. nekem degum járt így. Én pl. egyáltalán nem akartam ellentétes neműeket, pont azért, hogy ne szaporodjanak. De a kereskedésben rosszul állapították meg a nemét, és mi csak akkor jöttünk rá, hogy kislány, amikor már terhes volt. Az volt a legnagyobb baj, hogy még nagyon fiatal volt, és valahogy kisebb is mint a többiek. Nem tudta megszülni a piciket, elakadtak. Engem sajnos sikerült lebeszélni a környezetemnek, hogy állatorvoshoz menjünk, azt mondták, hogy nem lesz semmi baj, biztos nem haltak meg, csak még nem jött el a szülés ideje. De közben már én is éreztem, hogy nem mozognak, és nagyon kétségbe voltam esve. Persze nekem lett igazam, de akkor már késő volt, mert az anya meghalt. Tulajdonképpen hullamérgezés, mert benne már elkezdtek oszlani a picik. Borzasztó. Ha nem is tehetsz semmit a picikért, de legalább az anyamalacot megkímélheted a szenvedéstől. Lehet, hogy még sikerül megmenteni. Ha más megoldás nincs, és már késő, akkor elaltatás, de még mindig jobb, mintha sokáig kínlódik. Kérlek vidd el orvoshoz. Legalább nézze meg.
2011. nov. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Orvos. Lehet h a kicsk meghaltak benne es abba az anya is belehat!!!!
2011. nov. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Jesszus, szegénykém...vidd el dokihoz, talán még nem késő. Igen, lehet, hogy meghaltak benne a kicsik.
2011. nov. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

sziasztok!

elvittem ma este,igazam volt nem élnek a kicsik 4 szurit kapott 12 órát várni kell vele az egyik szuri hullamérgezés ellen volt így azt mondta a doki abba nem fog bele halni kérte,hogy várjam meg az órát és addig hátha sikerül lebabáznia,ha mégsem akkor császárral megműti,de akkor ivartalaníttatom is.Higgyétek el borzasztóan szeretem ezt a malackát hisz annyira szelíd,mondta is a doki hogy ritka amelyik ilyen olyan mind egy kis kutya jön oda hozzám bújik oda.Bízom benne,hogy nem lesz gond,de megmondta a doki h kevés az esély de megpróbáljuk megmenteni hisz még másfél éves még el élhetne sokáig.Remélem sikerül magától a világra hozni a kicsiket.Most azért nem császározta mert kapott fájdalom csillapítót,gyulladáscsökkentőt,hullamérgezésre is ezt muszáj megvárni hogy hason aztán ha nem de még megmarad akkor jöhet a műtét.Ha valakit érdekel a sorsa akkor itt megírom mi lett vele.Egyébként meg említette a doki hogy nagyon szép kifejlett és nagy malac.

2011. nov. 9. 23:23
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Lényegtelen, hogy te pároztattad-e vagy vemhesen vetted. Amint kiderült a vemhesség, utána kellett volna olvasni mindennek, megkeresni egy-két szakértőt, fórumokat, ahova írhatod, ha gyanúsat látsz, és segítenek.

Remélem, minden rendben lesz...

2011. nov. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy elvitted, remélem rendbejön, szurkolok :))
2011. nov. 10. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!