Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Házinyulat lehet lakásban...

Házinyulat lehet lakásban tartani? Sok különbség van a házinyuszi és a törpenyuszi között?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 28. 23:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs sok különbség.

Igen, házinyuszit is lehet lakásban tartani. Lehetőleg ne ketrecben tartsd, hanem a lakás egy elkerített részén, és naponta engedd ki kicsit futkározni.

Ügyelj rá, hogy ne legyen semmi veszélyes a közelében, amit elrághat, például elektromos vezeték.

Mindig legyen friss víz a számára. Legyen továbbá egy alomtálcája, ahol a dolgát el tudja végezni. Kis szoktatás után oda fog ürítkezni mindig.

2011. ápr. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=8rKxbRqfAgA&NR=1


Ez a nyuszi nem tűnik kisebbnek mint egy átlagos házinyuszi

Vagy tévedek??


Az előző válaszolónak meg köszönöm szépn

2011. ápr. 28. 23:20
 3/10 anonim válasza:
lehet
2011. ápr. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyen nagy nyuszim, panelben lakunk és mivel a sajátom volt nem engedhettem mindig hogy az egész lakásban szaladgáljon. Plusz az én szobám elég kicsi ahhoz képest, parkettás, szóval nem lehetett normálisan eltartani. 1 hónapig bírtam, meg a nyuszi is, de fájó szívvel meg kellett válnom tőle :( Szóval sok mindentől függ.
2011. ápr. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az Én 5 éves kosorrúm is majdnem ekkora.A kosorrú nyuszik a törpék között a legnagyobbak.Lehet hogy a videón látható nyuszi keverék,így nem lehet megállapítani,főleg hogy fekszik.ha ez segít az én törpe kosorrúm kb.2,5 kiló körül van.A 4 évesem,holland törpe,ő valóban nagyon pici,kb.1,2 kiló körüli.A mini kosorrúak is kb 1,2-1,5 kiló körüliek.Ha a nyuszi ettől nagyobb,akkor nem tiszta törpe,vagy nem tiszta mini.
2011. ápr. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Gyáá mekkora óriási nyuszi és milyen édes :DDD


Lehet lakásban tartani, bár tényleg nagyon nagyra nőhetnek a házinyuszik. Mi kint tartottuk a kertben, egész nap rohangáltak, mégis 12 kilósra nőttek! Szegénykék meghaltak már.. :( Most egy hosszúszőrű törpenyuszim van. Őt sokkal jobban lehet szeretgetni :)

2011. ápr. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A törpenyúl a házinyúl egyik változata. Kb. mindent házinyúlnak nevezünk, ami nem vad, a 12 kilós étkezési nyúltól kezdve a kétkilós törpenyúlig.
2011. ápr. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet tartani..Lehetőleg ketrezben tartsd...Annyi a külömbség,hogy a házinyúl valamennyivel nagyobb mint a törpenyúl !
2011. ápr. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a ketrec egy házinyúlnak nem jó ötlet. A legnagyobb is kicsi neki, a dróthálóval elkerített rész már sokkal jobbnak tűnik. Egy átlag 2 kiló alatti törpenyúlhoz 100x50-es ketrecet ajánlanak legalább, és ez reális. Egy 6-10 kilós nyuszihoz szerintem ketrec nem is szerezhető, legfeljebb házilag készíthető. De ha elég sok a helyed, simán megoldható.
2011. ápr. 30. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nem sokban különböznek :D a házi nyuszi megnő, a törpenyuszi pedig törpe marad :D mind a kettőt lehet lakásban tartani, akár ketrecben, elkerített részen! Persze naponta ki kell engedni szaladgálni :)
2011. máj. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!