Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Éjjel a törpenyuszi zajt...

Éjjel a törpenyuszi zajt csap, vagy alszik?

Figyelt kérdés
Egyáltalán mikor alszik egy törpenyuszi? Az esti tápos etetésen kívül van még valami praktika, hogy este nyugiban legyen?
2011. okt. 12. 08:14
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Az enyim alapvetően alszik éjszaka, pedig ugyan azt kapja este mint reggel.Táp keverék(rendes nyúl táp, szotyi, tökmag, búza, és tengeri malac táp keveréke), alma v. répa, széna, körte fa levéllel vagy lucerna.Általában etetés után 1 órával már alszik.Viszont bosszú álló!Ha valamiért feloltom a lámpát a nappaliban, ahol van és fel ébresztem, utána 2 óra őrjöngés. :)
2011. okt. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha van elegendő szénája, akkor reggelig nyugton van, ha nincs felkelt, mert neki rághatnékja van. Egyébként naponta többször alszanak kb 5-10 perceket. Én legalábbis anno így olvastam.
2011. okt. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 cirmos62 ***** válasza:
100%
Kb. április óta van meg törpenyúl fiúnk, és éppen ma éjszaka rendezett igen csak hangos cirkuszt. Arra ébredtünk, hogy hatalmas dübörgéseket produkál, le kellett mennem az emeletről, megnézni mit csinál. Persze akkor abbahagyta, de miután lefeküdtem, még megcsinálta párszor.
2011. okt. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ. Ha bölcs(ész) nyuszi csendesen alszik.

Ha heavy metálos akkor lehet, hogy egész éjjel veri a dobot, és nem bírtok vele.

2011. okt. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az enyém kb. 10-11 fele elalszik és olyan 5-6 óra fele kel.


8:40-esnek:

a nyuszid megijedt valamitől, akkor szoktak dobbantgatni, ez jár olyan iszonyatos zajjal...

2011. okt. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az engem is érdekelne, hogy mikor alszik a nyuszi. Ugyanis én még sosem láttam!!! Nem láttam őt még becsukott szemmel (bár azt olvastam, tud nyitott szemmel is (?)); éjszaka hallom néha a mocorgását. Általában délután álmosabb, délelőtt frissebb, késő estére pedig felpörög. De aludni én még nem láttam! Tényleg ilyen 5-10 perceket alszik?
2011. okt. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ők nyitott szemmel is tudnak aludni (nekem a kutyám is tud olyat) :D a nyuszik nagyon ritkán alszanak teljesen csukott szemmel (ehhez már hatttalmas biztonságban kell, hogy érezzék magukat)
2011. okt. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az enyém volt, hogy elnyúlva és csukott szemmel aludt, azt gittem őt is elvesztettem és felébresztettem. Később bosszút állt. Valamelyik nap láttam épp ahogy alszik, úgy nézett ki mint egy nagy bölcs, vagy mint aki agyat akar :D Majd éjszakai ketrecrázással állt buszút, mert kinevettük. Amíg aludt olyan 10-15 perc lehetett.
2011. okt. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én nyuszim bent van a szobámban a ketrecébe. Nappal ki van engedve a nappaliba. Estére elfárad. Evés után még szénázik egy kicsit, de utána Ő is elalszik. Volt olyan hogy éjjel felkeltem, és akkor láttam ( igaz csak félhomályban ) ahogy alszik. Teljesen el volt nyúlva mint egy malac. Ám felkönyökölt amikor közelebb mentem.

Aztán visszafeküdt aludni.

De volt olyan is amikor reggel randalírozott a ketrecben. Nem dobbantott, hanem rohangált. Amúgy engem nem nagyon zavar, simán elalszok tőle ha zajong.

2011. okt. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!