Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Két dzsungáriai törpehörcsög...

Két dzsungáriai törpehörcsög összeszoktatható? (sokkal bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Van egy 3-4 hónap körüli nőstény dzsungáriai törpehörcsögöm. Szerettem volna mellé egy társat, és utána is jártam, hogy megoldható-e, megszokják-e egymást, hogyan lehet őket együtt tartani. Sok helyen olyan információkat találtam, hogy tartató együtt, de csak két azonos nemű. Valahol azt írták, hogy tartható együtt, de csak két különböző nemű. Valahol azt olvastam, hogy tarthatóak együtt, de csak a testvérek, és azok is veszekedni fognak. Valahol pedig azt, hogy soha nem szokják meg egymást, nemre és korra való tekintet nélkül. Én mégis vettem egy másik kishörcsögöt, úgy gondoltam, türelemmel majd csak össze lehet őket szoktatni...Negyedik napja van itt. Ő fiatalabb nála, kicsit kisebb, és ő is nőstény. Tudom, hogy képesek megölni egymást, és akár megenni, ezért nem kockáztattam, és drótfonatból készítettem a meglévő terráriumba egy 25×25×15-ös biztonságos ketrecet. Betettem az egyiket, a másikat kiengedtem. Szagolgatták egymást, nyalogatták, bújtak, ismerkedtek. Eddig kétszer hallottam egy-egy csippantást, de úgy gondolom, minimális volt. Érdeklődnek egymás iránt, de nem "agresszívek"... Én kutyás vagyok, így eléggé "kutyafejjel" gondolkodok, és úgy látom, hogy nem lesz velük gond, tehát nem ölik meg egymást, ha összeengedem őket. Abból indultam ki (lehet, hogy nem kéne összehasonlítani a kutya viselkedését a hörcsögével...) hogy a kutyákon is látszik, már kerítésen keresztül is, ha nem bírják egymást...Ez a két kishörcsög pedig úgy látszik, elvannak. Még külön akarom őket zárni kb. két hétig, naponta pedig cserélem őket. Kezdő hörcsögös vagyok, így nem tudom, hogy ez mit jelent. Lehet, hogy most, kerítésen keresztül nem "utálják" egymást, nem "mérgesek", de ha összeengedem őket, akkor egymásnak támadhatnak? Vagy az, hogy látszólag kerítésen keresztül jól megvannak, már annak a jele, hogy nem lesz velük különösebb gond?

Köszönöm a segítséget!


2011. ápr. 29. 10:26
 1/3 pilacs78 válasza:
szia. a hörcsögök területvédő állatok, és egyedül élik le az életüket. párzáskor találkoznak, és utódneveléskor, mikor már elég nagy az utód, az anya elmarja maga mellől a gyerekeit. mivel védik a területüket, ha összeengeded őket, halálig fognak harcolni. Ez bennük az ösztön. Ahhoz, hogy ellegyenek együtt, két agyilag selejteset kell kifognod, ami nem valószínű, hogy megtörténik. De te tudod... ha szeretnél egyszercsak vérengzésre hazamenni...
2011. ápr. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha most sikerül is összeszoktatnod őket, az sem jelent semmit. Lehet, hogy egy darabig ellesznek együtt, mivel még viszonylag fiatalok, de aztán 99%, hogy egyik pillanatról a másikra kattan az agyuk és egymásnak esnek. És ha pont nem vagy a közelben, hogy közbelépj, simán megölhetik egymást.

Egyébként azonos neműeket semmiképp nem lehet együtt tartani, akár testvérek, akár nem. Fiú-lányt is általában csak akkor lehet hosszú távon, ha fiatalon összekerültek, de az meg ugye nem épp ideális, mert egyfolytában fialna a nőstény.

A hörcsög alapvetően magányos állat, nincs szüksége társra. Szerintem nem érdemes kockáztatni. Tartsd őket külön és foglalkozz velük sokat, az jobban boldogítja őket, mint egy társ. :)

2011. ápr. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ismerek olyan történetet, hogy a gazdi arra ébredt, hogy mindkét hörcsöge halott volt, az egyiknek szét volt rágva a feje. Szerintem ez mindent megmagyaráz.
2011. ápr. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!