Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért útálják az emberek...

Miért útálják az emberek ennyire a patkányokat?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 29. 12:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hallottál már a bubópestisrøl? Egy idøben nagyon "népszerû" volt. Patkányok terjesztették...
2011. ápr. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek a betegségeket terjesztő utcai patkányokat útálják. Sokan emlékeznek még amikor tele volt minden velük, mert még nem volt rendszeres irtás.
2011. ápr. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De én akkor se értem...Most lesz 1 pár fehérpatkányom...És anyu még mindig nem akaja felfogni !
2011. ápr. 29. 12:58
 4/16 anonim ***** válasza:
66%
Én nem utálom, aranyos.
2011. ápr. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ezaz...12:58-as ...Veled vagyok..Nagyonnagyonnagyon aranyossak :)
2011. ápr. 29. 13:00
 6/16 anonim ***** válasza:

Mert az embernek a patkány szóról az a ronda szürke állat jut eszébe, ami bemegy az udvarba, megharapja az állatokat, különbözp betegségeket, pl. veszettséget is terjeszt, és félni kell tőlük és irtani őket.

Valószínűleg jobban tennéd, ha a patkányaidat inkább egérkéknek hívnád, azzal a névvel könnyebben megbarátkozik anyukád.

2011. ápr. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Az emberek félelmét nem lehet pár aranyos patkánnyal megváltoztatni.A legtöbb ember undorodik ezektől a rágcsálóktól,mert a legborzalmasabb betegség jut eszükbe.A pestis..

Arról nem is beszélve,hogy hatalmas különbség van a házi patkány és az utcai patkányok között.

Nekem is vannak csuklyás patkányaim..De undorodom az utcai szürke patkányoktól..Jobban mondva rettegek tőlük,és nem szívesen lennék egy helyiségben velük,mert azok tuti bolhásak..

2011. ápr. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nekem volt 4 patkányom, imádom őket!

Anya nem szerette őket, ő azt mondta, olyan gusztustalan a hosszú, szőrtelen farkuk.


De szerintem sokan csak az előítéletekből merítkeznek, esélyt sem adnak maguknak arra, hogy megismerjék eme aranyos élőlényeket.

2011. ápr. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
az utcai koszos szürke vad patkányokat utálják az emberek, nem a házi egeret a kis fehéret... :) Azok tényleg aranyosak, sokszor okoabbak és szerethetőbbek mint egy tengerimalac vagy egy csincsilla. Csak utána kell nézni és tapasztalni.. :) A vad patkányok betegségeket terjesztenek, és harapnak is..
2011. ápr. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak patkányaim, egy szürke és egy fehér, és csomó ember utálta.


PL anyám is csúnyán nézett rájuk és félt tőlük, messziről elkerülte a ketrecet, nem lehetett rábízni az etetését sem ha elmentem volna nyaralni.


Aztán volt hogy egy ismerős csaj is, aki idejött azt mondta fúj milyen ronda a farka, mint egy giliszta, hogy nincs rajta szőr, hogy ez gusztustalan, meg ilyen hülyeségeket dumált.


Mások meg simán megfogták, simogatták, vállukra tették, és ott is megmaradtak a kis patkányok. Én nem tudkmáltam rá senkire, aki akarta annak kivettem mutogatni a ketrecből. Aki nem akarta, az csak távolról nézte őket.


És hót aranyosak voltak egyébként, jó fejek, mint egy kis emberek olyanok és soha nem haraptak meg senkit sem. Okosak is voltak.

2011. ápr. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!