Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért utálják egymást a...

Miért utálják egymást a hörcsögeim?

Figyelt kérdés

Van 3 dzsungáriai törpehörim, kettő fiú meg egy lány. Nem tudtam, milyen neműek, mikor megvettem őket, nagyon nem is érdekelt, mert már a boltban is egy-két hónapja egy ketrecben voltak hármasban. Aztán, mikor hazahoztam őket, szintén egy ketrecbe kerültek, természetesen. Majd úgy kb. egy hónap múlva a két fiú hörim elkezdett veszekedni (előtte semmi bajuk nem volt egymással) és egyre kibírhatatlanabbak lettek, a végén már aludni sem bírtam tőlük, ezért különszedtem őket. De igazából nemhogy nem segített, még rontott is a dolgon a különszedés: azóta, ha néha összekeverednek, még ketrecen keresztül is egymásnak esnek, a legutóbb, mikor kiszedtem az egyiket (aki így a szobában szaladgált) és a másik kiugrott a kezemből, úgy egymásnak estek, hogy az egyik szerencsétlen hörcsögből egy csomó vér kiömlött, meg is ijedtem, hogy elpusztul szegényke. (szerencsére nem lett komoly baja)

Nem lehetne valamit tenni azellen, hogy ne öljék egymást? Végülis olyan sokáig nem volt semmi bajuk egymással, nem nagyon értem, mi tett be nekik hirtelen... (Egyébként december elején kaptam őket)


2011. márc. 3. 17:54
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Az egyik fiútól meg kéne válnod :S Nekünk is ez volt a megoldás :S
2011. márc. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindkét hímecske a nőstényre pályázik. Ezért verekednek folyton. Jobb lenne megválni az egyiktől, mert előbb utóbb addig fognak rivalizálni, hogy a gyengébbik elpusztul.
2011. márc. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy miért: versengenek a lányért. A hörcsög meg amúgy is magányos állat.
2011. márc. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

De lehetne tenni: válaszd szét őket! Mindegyiket, külön-külön, és ne is próbálkozz őket összebarátkoztatni, főleg ne a 2 hímet, de inkább a nőstényt se az egyik hímmel, mivel könnyen lehet, hogy testvérek, szóval nem lenne túl jó, ha szaporodnának. Egyébként ez a 2 hím 1 nőstény a lehető legrosszabb felállás, csoda, hogy eddig nem történt nagyobb baj.

Valószínűleg fiatalok voltak, amikor vetted őket, és miután ivarérettek lettek, akkor kezdődtek a balhék.

2011. márc. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Platypus ***** válasza:
Azért utálják egymást, mert hörcsögök. A hörcsögök magányos természetű állatok, még ellenkező neműekkel is csak a baj van. Szedd őket külön, a lányt is, és soha többet ne próbáld meg összerakni. Mindenkinek jobb lenne így. Eddig azért nem volt bajuk egymással, mert még fiatalok voltak. Az ivarérett hörcsögök már nem tűrik meg a saját fajtársaikat.
2011. márc. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ha állatot tartasz legalább előtte vennéd a fáradtságot hogy utánaolvass mit szabad meg mit nem :/

nincs hörcsögöm de én is tudom hogy hörcsögből csak egyet szabad tartani mert nem szeretik a társaságot. ha meg 2 fiút teszel egy lányhoz akkor előbbutóbb kinyírják egymást, mivel mindkettő a csajszit akarja és nem fognak osztozni rajta a kedvedé sem.

ha fiút meg lányt tartasz együtt akkor meg állandóan szaporodnak majd és neked nem lesz más választásod mint állatkereskedésbe beadni őket, ahol elviszik majd kígyókajának.

egy hörcsög maradjon, a többit ajándékozd el.

2011. márc. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
a hörcsögök magányos állatok, ez természetes hogy verekednek.. egyébként valószínű 'serdülnek'
2011. márc. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mint írtam, már szétszedtem őket, úgy két hónapja, azóta is külön vannak, egyébként a törpehörcsögök_társas_lények, igen, utánanéztem, és az eladót is megkérdeztem, mielőtt vettem őket. Az aranyhörcsögök azok, akiket nem szabad együtt tartani tudtommal, a törpehörik még a kölykeiket is együtt nevelik és amennyiben a két hímnek nem sikerül egymás közelébe kerülnie (én pedig mindent megteszek ezért) nincs velük baj. Az volt a fő kérdés, hogy valahogy ki lehet-e őket még békíteni vagy ne is próbálkozzak, a válaszolók fele meg nem is erre válaszolt.
2011. márc. 4. 17:27
 9/11 Brigi ^^ ***** válasza:
Mindenképpen tegyed őket külön, ha így veszekednek, már biztos, hogy nem fogják egymást megszokni! Ha egyszer elkezdték, addig folytatják, amíg meg nem ölik a másikat...
2011. márc. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Platypus ***** válasza:
A törpehörcsögök sem társas lények. Kevésbé rühellik egymást, mint az aranyhörcsögök, de attól még ők is magányos természetűek. Sokkal boldogabbak egyedül, ezért nem éri meg az összeszoktatásukkal próbálkozni. A legjobb esetben is csak elviselik egymást, nem örülnek a társaságnak. Egy rosszul sikerült kísérlet súlyos sebekkel vagy halállal is végződhet. A roborovszki hörcsög még úgy-ahogy tartható párban, a dzsungi nem. Egyszer kiveszed a hímet, és többé nem fogadja vissza a nőstény. Ha meg nem veszed ki, akkor a nőstény kikészül az állandó szüléstől. És a hím nem neveli a piciket, csak megtűri őket. Olvass utána alaposabban, a kereskedők sok hülyeséget mondanak.
2011. márc. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!