Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mért félnek tőlünk a tengerima...

Mért félnek tőlünk a tengerimalacaim? Ez normális?

Figyelt kérdés
Tegnap hoztuk el a tengerimalacokat és mikor értük mentünk még nem volt semmi bajuk.Engedték hogy kézbe vegyük őket nyugodtak voltak stb.De mikor már hazaértünk elég félősek lettek.Nem engedig hogy kézbe vegyük őket vagy ha engedik is akkor nagyon félnek és levannak fagyva.Ha odamegy valaki a ketrecükhöz akkor nem esznek és bekuporodnak a sarokba és tisztára le vannak dermedve.Ez ugye normális és el fog múlni? :S
2011. máj. 1. 10:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert még szokatlan nekik az új környezet. Tehát igen, ez normális :D Egy hét múlva sokkal felszabadultabbak lesznek :)
2011. máj. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, mert ott a régi környezetükben nyugodtak voltak. Most egy új helyen vannak, ami stresszel jár számukra. Ilyenkor 1 hétig nem kell őket piszkálni, hadd barátkozzanak meg az új otthonukkal. Miután kezdenek feloldódni, csemegékkel, simogatással, futtatással lehet nekik kedveskedni...
2011. máj. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Akkor megnyugodtam.
2011. máj. 1. 12:26
 4/4 Alaque ***** válasza:
Enyhülni fog, de sosem lesz belőlük kiskutya - ritka félős állatok. Nekem is voltak, és bár sosem bántottam őket (miért is bántana bárki egy tengerimalacot?!), csak akkor nem féltek tőlem, ha hallották a hűtőajtó nyitódását, mert akkor azt remélték, uborkát kapnak.
2013. nov. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!