Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsögnek milyen fát adjak be?

A hörcsögnek milyen fát adjak be?

Figyelt kérdés
van hörim és nem tudom milyen fafélét adjak be neki!van olyan amelyiknek mondjuk a levelét vagy a bimbóját megeheti?
2011. máj. 1. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el erdőbe és keress egy jó vastag faágat - fajtól függetlenül. Odvas, mohás, de azért nem vizes - biztosan tetszeni fog neki.

Nem tudok hazai erdőalkotó fafajokról, amik mérgezőek lennének.

2011. máj. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi!de én városban lakom és szinte nincs is itt erdö!meg én azt szerettem volna tudni hogy milyen FÉLE FÁT adhatok be a hörieimnek !és igennis vannak számukra mérgező fajok!azt tudom!engem az érdekel ,hogy milyen féle fát adjak be neki amit kedvére rághat!

de azért köszi

2011. máj. 1. 20:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy degus kérdéshez leírtam, milyen fákat lehet adni, ebben egyéb mérgező növények is vannak: tiszafa,boroszlán, lonc termése,kecskerágó,fagyal termése,aranyeső,gyöngyvirág,gyűszűvirág,leander,mák,maszlag,őszi kikerics,puszpáng(buxus),ricinus,sárkánygyökér,sisakvirág,szömörce,boróka,magyal, cédrus, friss fenyő a gyanta és az illóolajok miatt, citrusfélék, csonthéjas gyümölcsfák ágai. Ezeket nem szabad, a többit igen. Amit itt nem soroltam fel, az mehet levelestül-mindenestül, de csak ha tiszta, és, mivel városban laksz (én is) ezért nem javaslom, mert ráragad a por, a szennyeződések, és ez épp emiatt káros.
2011. máj. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gyümölcsfák, kivéve szilva.
2011. máj. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
értem!tehát akkor ahatok mondjuk be neki barack,körte,alma,meggy,cseresznye! vagy vaszilvát lehet neki beani?vagy vadkörtét!
2011. máj. 7. 08:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Ami nem gyantás, azt nyugodtan adhatsz neki.
2011. máj. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A barack, meggy, cseresznye csonthéjas, azt nem, én írtam azt a hosszú választ, csomó növénnyel, oda van írva... Ezek a fák a rágcsálók számára mérget tartalmaznak!
2011. máj. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És a szilva is csonthéjas... Ami oda nincs írva, az mehet, tehát alma és körte igen.
2011. máj. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!