Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Arra hogy lehet rájönni/észrev...

Arra hogy lehet rájönni/észrevenni hogyha a degu cukorbeteg?

Figyelt kérdés
2011. máj. 5. 01:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hát pontosan a degut nem tudom, de általában figyelmeztető jel, ha állandóan szomjas, nagyon sokat iszik.
2011. máj. 5. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 TOMAtm ***** válasza:
asszem a degu alapból az,nem lehet neki cukrosat adni.
2011. máj. 5. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Igen, a degu alapból cukorbeteg, azaz a cukrot nem képes lebontani. Ők szeretik a cukrot, ezért nekünk kell figyelni arra, hogy ne egyenek.
2011. máj. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

az én degum eleve sokat iszik

azt nem is tudtam hogy ők alapból azok, azt hittem hogy csak könnyen azok lehetnek. de akkor ezek után oda figyelek, hogy ne adjak neki sok édeset

köszi a válaszokat

2011. máj. 5. 10:21
 5/16 anonim ***** válasza:
A degut eleve azért hozták be a civilizált világba, hogy a cukorbetegség gyógymódjait kísérletezzék ki rajtuk, mivel rendkívül cukorérzékenyek.
2011. máj. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmi édeset ne adjál neki, de persze sósat se. Almát ehet, de pl. a szőlőben már sok a cukor, így a dinnyében, a banánban is, szóval ezeket ne add nekik. Ehet almát, répát, uborkát, salátát, ha jól megmosod (a vegyszerek miatt inkább csak keveset, mert nehéz jól lemosni). Mennyit iszik, mennyi az a sok? Lehet, hogy csak te találod annak:)
2011. máj. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

hát az itatónak a felét egy nap leissza ami 50 ml.

ez soknak számít?

és lehet neki adni 'jutalom falatot'? állatkereskedésben lehet kapni:

[link]


ilyen csak persze nem hörcsögöknek való, hanem az van ráírva hogy minden rágcsálónak. eddig még csak egyszer vettem, akkor nagyon szerette, de nem tudom hogy jó csinálok -e neki ezzel.

2011. máj. 5. 15:34
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem adhatsz, de ne sokat, és egyedül van?
2011. máj. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
sajnos egyedül, de már tervezem hogy kap egy társat, viszont akkor nagyobb ketrec is kell. szóval az még odébb van :(
2011. máj. 5. 15:50
 10/16 A kérdező kommentje:
ja és köszi a válaszokat! :D
2011. máj. 5. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!