Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Oroszlánfejű törpenyulat...

Oroszlánfejű törpenyulat szeretnék. Alapvetően büdös állat? Mekkora helyigény kell nekik?

Figyelt kérdés
Ketrecet most szeretnék neki csinálni, miket vegyek figyelembe? Milyen nagy ketrec kell nekik? Itatót etetőt venni fogok a boltba, meg alom tálat is, viszont milyen almot vegyek? Segítsetek kérlek, még nem volt nyulam.
2011. máj. 8. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem büdös, hogyha rendesen tisztán van tartva.ketrec:min.100x50 de minél nagyobb annál jobb.alomnak sokan használják a fapelletet, ha nem tudsz beszerezni, akkor jó a forgács de azt nagyon sűrűn kell cserélni.amikor teheted engedd ki, hiszen te sem éreznéd magad jól egy ketrecben.rem segítettem
2011. máj. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Fából ne csinálj,mert ha átázik,nem lehet kitakarítani,és tud büdi lenni.Segítenek a boltba,de a Tesz-vesz-en és Vaterán találsz jó áron ketreceket a nyuszinak.Én is ott vettem a napokban a hörcsögnek.Nekem az állatkereskedésben azt mondták,hogy a nyuszi alomra szoktatható.Szerintem erről érdeklődjél,mert az tök jó!Amúgy a nyuszi nem büdös!Csak amit csinál az.De ha rendesen takarítod,akkor bizti nem.Elég nagy hely kell neki,és ki is kell venni a ketrecből,sokat kell vele foglalkozni.Szerintem a forgácsba ne nagyon variálj,mert úgy is a takarításon van a lényeg.Aranyos a nyuszi,én is azt akartam,de maradtam a hörcsögnél,mert sajnos nincs elég időm. :-)
2011. máj. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

minimum 50*100 legyen a ketrec, wc-jébe legjobb a fapellett, nagyon jó nedvszívó, és semmi szag nincs, én így azt mondom, hogy a nyúl egyáltalán nem büdös, már van egy ideje, ráadásul abban a szobában, ahol alszunk, de a világon SEMMI szaga nincs.

Elvileg jó a forgács is, de nem ajánlom, mert az nem olyan jó se szagmegtartás, se nedvesség megtartásban, ráadásul a nyuszi szőrére ragad, és széthordja mindenfelé.

Egyébként linkelek neked 2 oldalt, érdemes átolvasni, nagyon jó, és hasznos dolgok vannak!

[link]

[link]

2011. máj. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is a hálószobában szeretném tartani. Köszönöm a linkjeidet.
2011. máj. 8. 12:26
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan. Minimum 100x50 mert ha a berendezési tárgyak is belekerülnek, máris kisebb lesz a hely.

Nem büdös. Apámék is ettől tartottak, de semmi szaga nincs, maximum akkor, ha nincs idejében kitakarítva.

Fa pellet almot rakjál be neki! Az nagyon jó nedvszívó képességű!


Ha van még kérdésed, írj bátran!

2011. máj. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Forgácsot is nyugodtan használhatsz az alomjába, egyáltalán nem lesz büdös azzal sem.
2011. máj. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én se ajánlom a forgácsot. Nem lesz azzal se büdi de ha a szobádban szeretnéd akkor az nem szerencsés mert széthozdja. Nekem volt már mind2 a ketrecbe. A forgács macerásabb. Én minden nap söpörtem körülötte.
2014. ápr. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!