Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Elmondanátok nagyon részletese...

Elmondanátok nagyon részletesen, hogyan kell nyuszi körmét vágni?

Figyelt kérdés

Mostanában lesz az első körömvágásunk, és eléggé tartok tőle, mert még nem csináltam, sőt még nem is láttam ilyet. Csak a hullámos papagájaim körmét láttam, hogy hogyan vágják. Nem szeretnék semmit elrontani, vagy bajt okozni.

Meg amúgy hány körme van a nyuszinak? (nehogy kimaradjon, amit nem találok meg a nagy szőrben :) )


2011. máj. 9. 09:05
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

" A nyulak mellső lábain 5-5, hátsó lábain 4-4 karom helyezkedik el. "


Ha nagyon félsz a dologtól, lehet hogy elsőre állatorvosnál kéne megnézned hogyan csinálja.

Nem tudom, milyen színű a nyuszid, de a világosabb szőrűeknél jobban látszik az a rózsaszín rész, amit nem szabad érinteni.

Én egyedül szoktam vágni a nyuszi karmait, ölbe veszem , egyik kezemben tartom a másikkal meg ügyeskedek, de az a legegyszerűbb, ha valaki erősen fogja, hogy ne tudjon mozogni, rúgni - mert ált. bizony nem igazán szeretik ha valaki hosszasan matat rajtuk.

Lehet úgy is, hogy a nyuszi egy asztalon van, valaki lefogja, hogy ne mozogjon és te meg vágod a karmait.

A legjobb a körömvágó csipesz, mi "emberivel" csináljuk, jó éles és könnyebb is használni.

2011. máj. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! szerintem 2 emberes munka lesz nálunk :) egyébként fekete a nyuszi, úgyhogy ebben hátrányban vagyunk
2011. máj. 9. 12:08
 3/7 anonim ***** válasza:
szerintem vid el dokihoz mink vestie kutyának akkartunk körmöt bágni és majdnem levágtuk neki az egészet de meg gyogyult neki
2011. máj. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2%

Természetesen elmondjuk.

Sehogyan nem kell neki,a természet azért növesztette neki hogy legyen mert szükséges.Nem kell neki levagdosni.

2011. máj. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedves előttem válaszoló! A természetben nem kell a nyusziknak a túlnőtt karom miatt aggódni, mert az ásás remekül koptatja nekik. A lakásban tartott nyuszik nem nagyon tudják mivel koptatni karmocskáikat, így vágni kell nekik, mert a túlnőtt vagy benőtt karom komoly fájdalmakat vagy baleseteket okozhat.
2011. máj. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindent leírtak előttem, annyit tennék hozzá, hogy kapható kisállatoknak körömvágó olló, azt javaslom, mert ott csak egy kis részén van éle, és kerek az a része, tehát pont befér oda a karma. Ez azért fontos, mert ha elrántja a lábát, vagy rúg, nem vágod meg, vagy ha pont vágod és arrébb húzza a lábát, akkor nem tudod túlvágni.
2011. máj. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget, sikeresen megvolt az első körömvágásunk :) Minden rendben volt, szépen hagyta, sima körömcsipesszel csináltam, kb 5 perc alatt túl voltunk rajta :)
2011. máj. 13. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!