Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mindenképpen kell a nyuszi...

Mindenképpen kell a nyuszi alá valami alom, vagy elég a nyúl wc-be?

Figyelt kérdés
2011. máj. 9. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:
10%

Mindenképp kell vmi alom alá, mert különben rosszul fogja magát érezni.

Én tenyésztő vagyok, értek hozzá.

A ketrec aljába rakj sziácsot/faforgácsot, aztán arra rá szalmát.

A sziács elszívja a nedvességet, nem lesznek szagok, a nyuszi pedig kitűnően fogja magát érezni a szalmában.

2011. máj. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze, szoktak faforgácsot. A bolti forgács rossz szerintem, porlik, minden baja van. nekem családon belül volt a forgács, az volt aztán a csudajó. De igen, tegyél alá, mert hiányosságot fog érezni..
2011. máj. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Több tenyésztőt, nyúltartót is ismerek, és ők fapelletet/szalmapelletet ajánlanak, csak a WC-be.

A forgács annyira nem jó, nem szívja magába olyan hatékonyan a szagokat- se a pisit, nem elég tiszta, nehezebb takarítani, beleragad a nyuszi szőrébe stb stb.

2011. máj. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nem kell szerintem alom az egész ketibe, nálunk sincs, csak a nyusziwcbe... imád feküdni a műanyagon...

kb. így van nálunk is, mint ezen a képen:

[link]

2011. máj. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem több tenyésztő is azt ajánlotta, hogy elég a wc-be alom, és a nyuszi is ezt bizonyította, mert nagyon jól érzi magát így ahogy van a műanyagon!
2011. máj. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én meg csak a kiszemetelés miatt nem akartam rakni almot az egész ketrecbe. Nekünk is nyuszi wc-nk lesz majd ott lesz alom bőven, de fölöslegesnek látom,hogy az egész ketrecet ellepje a forgács, mint mondjuk a hörcsögöknél. házilag készített ketrecünk lesz, szóval nem műanyag lesz az alja, úgyhogy lehet h szénát rakok alá, hogy ne legyen hideg neki
2011. máj. 10. 13:40
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja a másik kérdésem, hogy ok helyen látom,hogy egy kis pléd szerűség van berakva a ketrecbe amin a nyuszi fekszik, és a kérdésem annyi, hogy azt nem fogja megrágcsálni? és esetleg beteg lenni a szőrtől?
2011. máj. 10. 13:41
 8/8 anonim ***** válasza:
én egy pólót raktam be neki, amit már nem hordok, azon fekszik. szép nagy lyukat rágott rá :)
2011. máj. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!