Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan beszéljem rá anyukáméka...

Lola477 kérdése:

Hogyan beszéljem rá anyukámékat hogy legyen egy csincsillám?

Figyelt kérdés

11 éves lány vagyok.

Nagyon megtetszett ez a fajta,és lenne párkérdésem:

-mennyibe kerül

-milyen felszerelés kell neki

-az kb. mennyibe kerül

-milyen oltás kell neki

és mik a tapasztalataitok ezzel a fajtával

:) előre is köszi a választ


2011. máj. 12. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Oltás nem kell neki.

Kereskedésben kb. 8000 egy szürke csincislla, színtől függően nő az ár, fehérek olyan 35 ezer körül, feketék 12-15, szóval változó. Tenyésztőnél ennél valamivel olcsóbb, kb. féláron vannak kicsik és nagyobbak is.

Nagyon nagy ketrecre van szüksége, körülbelül 40 ezer, mire berendezve hozzájutsz egy kellően nagyhoz. Kell bele sok emelet, búvóhely, tér, hogy tudjon ugrálni, de ezzel együtt is naponta ki kell engedni őket, hogy a szobában, vagy más biztonságos, zárt helyiségben tudjanak futkározni. Konnektorok, könyvek, bútorok ne legyenek, mert mindent megrágnak!

Havonta kb. 1000 Ft a táp, széna kell nekik, friss víz itatóban, és fürdőhomok, ami a bundájuknak kell.


Párban jó tartani, egyneműek is remekül elvannak együtt, pl. ha kicsi, azonos nemű testvéreket veszel.


Csodás állatkák, de nagyon sokat kell törődni velük, napi kb. 2 óra minimum. Éjszaka zajosak, egy szobában aludni velük... hát... megszokás kérdése, de eleinte esélytelen lesz. Ők éjjeli állatok.


Azt is tudni kell, hogy bár kedvesek, szelídek, de NEM simogatható "plüss"állatkák, nem szeretik, ha hozzájuk nyúlkálunk, esetleg meg lehet vakargatni a fülük tövét vagy az állukat, de többet nemigen hagynak.

2011. máj. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
És persze a ketrec aljába forgács vagy fa/szénagranulátum, alomnak.
2011. máj. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, az előttem szóló kb. jól leírta, de! Kereskedésből NE vegyél, mert gyakran betegek, beltenyésztettek, a nemüket sem tudják megmondani. Kajának csincsilla tenyésztápot javaslok, 200 ft körül mozog kilója, tenyésztőktől tudod beszerezni. A ketrec minimum, de ez nagyon minimum, 50×50×100 cm-s legyen.
2011. máj. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, és még valami! 10-15 évig, de akár 20ig élnek, szóval csak hosszútávra, és csak ha bármikor ki tudsz fizetni egy 10-20ezres állatorvosi költséget, mert ha valami történik, az nem olcsó mulatság. Megbízható orvost sem könnyű találni. Első állatka? (Előző voltam.)
2011. máj. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon igaz, a hosszú életet akartam írni én is, ez bizony nem 2 évre szóló elköteleződés... És bizony nagyon kötődnek a megszokott hangokhoz, a gazdához, így borzasztó, ha felnőttkorban kerülnek új helyre... :(
2011. máj. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pontosan, ha egy környezetet megszoknak, minden új zajnál frászt kapnak.
2011. máj. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!