Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Le lehet szoktatni egy nyulat...

Le lehet szoktatni egy nyulat a mániákus kaparásról?

Figyelt kérdés
3 és fél éves nőstény törpenyúlról van szó, hozzá kell tenni hogy eddig semmi komoly probléma nem volt vele, de most kb 2 hete teljesen "bekattant" és olyan kaparási roham jött rá hogy nem tudunk vele mit kezdeni. Kapar kint a szobában is mindent, szó szerint felkaparta a padlószőnyeget. Kapar bent a ketrecben, már kilukadt egy helyen a műanyag (!), de ami a legrosszabb hogy a wc-jét szereti a legjobban kaparni, rögtön kaparja is ki belőle a fapelletet amit beleteszek. Leginkább éjszaka csinálja és olyan hangerővel hogy az alsó szomszédok már szóltak érte. Arról nem is beszélve hogy így már wc-ként nem is funkcionál egy üres műanyag doboz, így máshová piszkít a ketrecben... Már próbált mindenféle módszerrel leszoktatni a kaparásól de egyszerűen nem hagyja abba. Mit tehetnénk még, mert ez már kezd mindenkit az őrületbe kergetni. A wc-t már kivettük a ketrecből de így ugye minden nap egy kín a takarítás.
2011. máj. 20. 21:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
hajjaj :( azt kell mondanom,hogy tényleg vidd el egy kontrollra! ebből még baj lesz, a nyuszinak sem jó, és a családtagok is kezdenek bekattanni..ha tanácstalan vagy, akkor vidd el dokihoz, ők erre vannak. tudom milyen, amikor a család már nem tolerálja a dolgokat, nálunk reggel csinált balhét folyton és mindenki felébredt rá hajalni 4-5 felé..a nyuszik is érzik a feszültséget és hogy neheztelnek rá, nem lesz jó vége ha "várjuk a csodát",hogy megoldódik :(
2011. máj. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Nálunk a nyuszi igazából nem "családi nyuszi", hanem csak az enyém. Mentett nyuszi volt (ráuntak ismerősök és én befogadtam), de a családom nem igazán fogad el semmilyen állatot a lakásban. Nagy nehezen csak ráálltak a dologra, feltételek mellett. (Nekik ne kelljen vele foglalkozni, ne legyen büdös és ne legyen zajos) Na most a 3 fő feltételből most az egyik már nem teljesül és ki vannak akadva. Kiabálnak velem hogy nem tudnak aludni, a szomszédok miatt is kellemetlen.

Most egyébként, hogy ilyen meleg lett kicsit alább hagyott a kaparási kedve a nyuszinak. (biztos melege van)

2011. máj. 24. 12:56
 13/19 anonim ***** válasza:
de aranyos :) sajnos ez nálam is ismerős, mert ugyanilyen feltételekkel tartózkodhat nálam a nyuszi, és csak én babusgatom, a többiek inkább csak elviselik..de mára már családi kedvenc lett, a személyiségükkel bárkit lenyűgöznek :) az én nyuszim egész nap alszik a meleg miatt, lehet,hogy a tiédnek is ezért nincs ideje kaparászni :D felhagyni nem fog valószínűleg vele, mert nyuszi és ők ásnak.. nem tudod kivinni a kertbe nyuszipórázon vagy sétafikálni?
2011. máj. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Most lekopogom, már egy napja nem kaparta ki a wc-jét, remélem így is marad.:) A sétáltatással tavaly óta kacérkodom, olyannyira hogy vettem is neki egy hámot, rá is próbáltam, szokatlan volt neki de szerintem meg tudná szokni. A baj az hogy én nagyon félek levinni. Panelban lakom és csak az utcára, parkba tudnám levinni, az meg a kutyák miatt pl nem túl biztonságos...
2011. máj. 25. 13:31
 15/19 anonim ***** válasza:
hát valóban nem az :S nézz ki neki vmi kis elkerített helyet, játszótér, vagy kisebb félreeső parkot, és ne vedd le róla a nyuszihámot soha, mert baromi gyorsan elkószálnak, és rossz lenne ha egy kutya találná meg előbb :( az enyém ugye kertben él, és félelmetes,hogyha beindul hogy tud futni :D jajj, de fog örülni ha leviszed!!!!! :D az enyém a levegőben szokta dobálni magát ha örül!! :)
2011. máj. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
huuu az en torpe nyuszim is ezt csinalja!ugyan ezt mar mind a 4 sarka a ketrecnek szet van kaparva!. :(
2014. febr. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Nekem csak a ketrecet kapirgálja főleg este,és reggel,nemtudom mit csináljak vele,mi baja,de amint enni adok neki utánna már nem csinálja,de én reggel és este szoktam neki adni egy marék magot,a széna vagy szalma mindig bent van a ketrecben amit tud rákcsálni,de követeli a magot,nemtudom mért ilyen,eddig semmi baja nem volt.
2014. máj. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Papika93 válasza:
Sziasztok :) Nekem évekig volt nyuszim és sose volt ketrece sem,csak egy lábtörlő szönyeg a szobánkba és kinnt a kandalló mellett,mindig azon volt és a wc-s tál az ajtó mögött. Bagyon okos volt,értette a nevét hogy gyere ide,sokat beszéltünk neki. Sajnos egy hete meghalt. Vért pisilt,elvittük állatorvoshoz de másnap sem lett jobban,az nap vittük volna ultrahangra de már nem élte meg :( nagy csapás volt nekem és a családnak is mert imádtuk. Aztán napokig sírtam,nem tudtam tul lépni rajt. És most egy hete van egy kis nyuszink,ő segített feldolgozni. 26.-án lesz 2 hónapos. Neki van ketrece,de csak akkor van bennt hogyha dolgozom vagy épp nemtudok rá figyelni. Sokat kinnt van a szobába futkos,játszik,ágyra ugrik és le, és az alomtálcán kivül nem bogyozik és pisil sehova,ami a ketrecben van.Nem szokott sosem kaparni,csak ha az ágyon van akkor szokta a ruhám hogy simogassam és abba is hagyja. Nagyon sokat beszélek neki és szeretgetem :) Azt hittem nem fog viselkedni,de kellemesen csalodtam a lassan 8 hetes kis csöppségben. :) Egy ,,gond,, volt vele hogy imádta a kábeleket,lehetett az tv kábel vagy akármilyen. Neki az a mindene ha kábelt lát akkor rág és még harcol is érte ha elvesszük :) Szóval minden vezetéket el kellett tenni és vigyázni kell rá mert még fel is ugrik érte. SZERINTEM azért kapar a nyuszid mert valami nem tetszik neki és felakarja hívni rá a figyelmed hogy vedd észre :) De ez csak az én véleményem :) 6 évig volt nyuszim és ugy gondolom ez lehet a probléma :)ez a pici is egyedül van a nap részében mert 11-19-ig dolgozok,de elvan addig,mert ahogy hazaérek engedem ki,szeretgetem,beszélek neki és sokat foglalkozok vela :)
2017. jún. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! 6 éve írtam ki a kérdést, sajnos a nyuszkó 1 éve a szivárványhídon túlra költözött, így is 8 évig velem volt. Ez idő alatt kertesházba költöztünk, neki lett nagy kifutós kinti rezidenciája így kis élete végéig nyugodtan kaparászhatott. Erről teszem hozzá élete utolsó napjáig sem szokott le.😃😛
2017. jún. 29. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!