Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lesz baja? Hamegcsípia szúnyog...

Lesz baja? Hamegcsípia szúnyoga tengerimalacot, akkor lesz valami bajuk?

Figyelt kérdés
?
2011. máj. 23. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
ha nem szívja ki az összes vérét akkor nem lesz semmi baja
2011. máj. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz. A nyulakra veszélyes a szúnyogcsípés, a tengerimalacokra nem.
2011. máj. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
Megírnád ha megkérlek, hogy miért veszélyesebb a nyulakra a szúnyogcsípés.
2011. máj. 24. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Myoximatózis miatt. (lehet nem jól írtam, bocsi)
2011. máj. 24. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia,a Malackádnak nem lesz semmi baja!!!

Nyuszik:

Nyulak esetében két veszélyes betegség van ami ellen tanácsos oltatni. Az egyik az rhd, ami egy vérzéssel járó vírusos betegség, nyulak terjesztik egymás között de ha nem érintkezik más nyulakkal akkor is érdemes oltatni ellene mert behurcolhatod te is a cipődön. A másik egy vérszívók által terjesztett vírusos betegség, a myxomatosis. Mindkettő nagyon csúnya, fájdalmas és szinte biztos hogy halállal végződő betegség. Ezek ellen van kombinált oltás amit fél évente kell ismételni. Az ár gondolom változó, én Budapesten 3500 ft-ot fizettem legutóbb a kombinált oltásért. Az állatkereskedésekről azt kell mondjam elég naiv elképzeléseid vannak, ott fikarcnyit sem törődnek az állatok egészségével, sok beteg állatot lehet látni és sok helyen azt sem tudják milyen betegségek vannak és hogy oltatni kéne őket. Én nagyon nem tanácsolnám hogy állatkereskedésekből vásárolj nyulat, csak megbízható tenyésztőtől. Ott biztos egészséges nyulat kapsz és olcsóbban is jössz ki. Linkelek egy nagyon jó nyuszis oldalt, itt találsz információkat arról hogy milyen tenyésztőktől érdemes vásárolni.

[link]

2011. máj. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Köszi.
2011. máj. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ki beszélt itt nyúlvásárlásról?
2011. máj. 24. 12:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Senki,bocsánat!A Malackád volt a kérdés.

Csak valaki megkérdezte,arra válaszoltam.

Mégegyszer bocs,és további jó egészséget a Malackádnak!

2011. máj. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!