Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szobacicát szoktatok otthon...

Szobacicát szoktatok otthon fürdetni? Ha igen hogyan?

Figyelt kérdés
2011. febr. 24. 16:24
 1/10 anonim ***** válasza:
én szoktam. bele rakom a kádba és úgy.
2011. febr. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha nem jár ki akkor felesleges, mert nem bolhás, nem koszos. Tisztítja ő magát egyfolytában.

A kinti macskákat néha szoktam, mikor tele vannak bolhával és más már nem segít. kis vizet engedek a kádba meg külön is egy lavórba, aztán a macskát be a kádba, simi amíg kicsit megnyugszik, majd besamponozom, megmosom, aztán át a tiszta vizes lavórba. ott lemosom róla a maradék sampont. (a folyóvíztől nagyon fél, azért engedem ki előre a lavórba a vizet.) aztán megtörlöm.

2011. febr. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem, csak ha muszáj, mert mondjuk koszos lett, vagy büdi.


Amúgy ez nálunk elég nehéz feladat. Én lavórba csinálok neki vizet, belerakom. Tesóm megfogja, hogy ne ugorjon ki (mert tiltakozik a cica rendesen), én meg gyorsan macskasamponnal lemosom, leöblítem. Aztán egy törölközővel nagyjából megtörlöm, és mehet. Ha egyedül fürdetem, akkor nehezebb, egyik kézzel fogom, másikkal fürdetem.


Ezután már csak a karmolások helyét kell ellátni, és az összevizezett fürdőt kitakarítani. :D

2011. febr. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem jár ki, de fehér macska, össze-vissza fetreng folyton a földön és hát már eléggé meglátszik rajta a sok kosz, amit mi behordunk az utcáról. :) A lábai is iszonyatosan néznek ki. :D Tudom, mosdik magától, de tényleg látszik ettől függetlenül a kosz rajta.

A sampon mennyibe kerül kb?

2011. febr. 24. 16:34
 5/10 anonim válasza:
én tusólóba rakok egy lavorszerűséget s úgy fürdetem ha tél van.
2011. febr. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
1000 Ft-on alul megvan, igazából többféle van, van olcsóbb, drágább is.
2011. febr. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia, a miénk is benti cica, fekete-fehér, de a fehéren meglàtszik a por, hiàba takarìtok naponta rendesen, macska akkoris ôssze szedi :) ritkàn fûrdetem, de most màr hamarosan ràfér ... :) Akkor egy régi rossz m^bôr dzsekit veszek fel, azt karmolhatja :) én is a kàdba engedek langyos-meleg vizet, szépen beleteszem, de akkorra màr idegbeteg... nyakôrvet teszek rà elôtte mindenképp, abba akasztom az hûvelyk ujjam, hogy kissé tudjam koordinàlni, pròbàlok gyors lenni a samponozàssal meg az ôblìtéssel, hogy ne sokkoljam tùlsàgosan és bàrki bàrmit mond én nem hagyon ki ôblìtésnél egyetlen testrészét sem, totàlba kapja a vizet, ìgy a leggyorsabb, egyet egyet prûszkôl, kapàlòzik, de nem tôbb az egész a buksin ,mint 5-10 mp... a tôbbivel egész jòl elvan :) aztàn havége a vizezésnek, finoman kinyomkodom a vizet belôle, aztàn nagy puha tôrôlkôzôbe bugyolàlom és ôlbe veszem, csak a vizes buksija van kinn, de akkor olyan ééédes :) kb 10 percig hagyja magàt, aztàn nagyon menni akar... hajszàrìtò esélytelen, akkor is menekeûl ha a magamàt szàrìtom.. :) de még soha nem lett tôle semmi baja, sôt, ha én zuhanyozom ott ûl a mosògépen és veszettûl figyel, néha a kàd szélét is bepròbàlja.. halàl cuki, ha meg tudod tenni, hogy egy napig nem engeded ki utàna, akkor szerintem hajrà, jò mòka, de vigyàzz magadra is meg rà is!!
2011. febr. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi! :) A nyakörv és a kabát jó ötlet, az enyém egyébként is agresszív, képzelem ha még elkezdeném fürdetni...!
2011. febr. 26. 15:48
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem, ugyanis ha megpróbálnánk, vér folyna.. És nem a macskáé :-))
2011. febr. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

felteszed a mosógépre

elkezded simogatni

majd vizes törülközővel simogatod vagy vizes kézzel

és akkor a por meg a felesleges szőr úgyis lejön róla

a végén száraz türcsivel áttörlöd szálirányban csak és utána majd megtisztítja magát .

de azért ne csurom vizesre tisztítsd

2011. márc. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!