Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszit hozzá lehet szoktatni...

Nyuszit hozzá lehet szoktatni egy kutyushoz?

Figyelt kérdés
2011. máj. 29. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
ha plüssből vannak, akkor minden bizonnyal.. ^^
2011. máj. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem lehet, a nyulak túl agresszivak, ha nem figyelsz oda megöli a kutyust. Szerencsés esetben csak terrorizálja, elveszi a kajáját meg ilyesmi és ettöl szegény kutyus lelkibeteg lesz, remeg, fél mindentől, stb.


Föleg a vérnyúl veszélyes, az még emberre is támad.

2011. máj. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
most vettem észre h fordítva tettem fel a kérdsét:) szóval egy fiatal kutyát hozzá lehet szoktatni egy nyúlhoz? nyilván nem úgy h amikor nem vagyok otthon kettesben hagyom őket, de minimum úgy, hha otthon vagyok és tudom felügyelni őket, akkor szabadon, egymás mellett, egy térben lehessenek?
2011. máj. 29. 17:57
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez függ a kutya habitusától, meg attól is hogy mennyire tudja hogy te vagy a főnök, és ha azt mondod nem szabad, akkor nem szabad.

Ha úgy gondolod békés a kutyus, akkor nyusziszállítón/ketrecen keresztül ismertesd össze őket, és egy darabig mindig így lássák egymást. Ha a kutya túl izgatott, akkor még eltarthat egy darabig a szoktatás, de az se jó ha a nyuszi nagyon ideges, fél. Ha már nyugodtan fogadják egymás jelenlétét, akkor mutasd meg a nyuszit kézből, ha a kutya nem úgy viselkedik ahogy kell, akkor meg tedd helyre, tudja azt, hogy a nyuszi a tied és nem szabad piszkálni. Ha a kutya nyugodt, érdeklődő, akkor megpróbálhatod lerakni a nyuszit.

Vigyázni kell, mert ha a nyuszi nekiiramodik,a kutya üldözőbe veheti, ezért csak akkor csináld, ha már nincs stressz köztük.


Az a baj, hogy kutya és nyuszi párosra van sok pozitív és negatív példa. Van akik együtt játszanak, hallottam már beagle kutyusról akinek a legjobb barátja nyuszi volt ( pedig vadászkutya ugye)...meg ott vannak a "kiengedtem a nyuszit a kertbe de véletlenül kint voltak a kutyáink is és elkapták" történetek is sajnos.


Légy nagyon óvatos!

2011. máj. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én nem kockáztatnám meg! Félteném a nyuszit. Egyik ismerősömnek a nyusziját a kutya folyton terrorizálja és egyik nap meg is fogta és nyuszi megsebesült. :((

A kutya szerintem nagyon egy kiszámíthatatlan állat. Emiatt nem csípem őket.

2011. máj. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az a kutya és a nyúl személyiségétől függ. Egy kiolthatatlan vadászösztönnel megáldott vérterriert lehet, hogy a büdös életben nem szoktatsz hozzá egy nyúlhoz, vagy ha olyan a nyúl, hogy mindent megtámad, ami él és mozog, akkor is kudarcra van ítélvea dolog. De ettől függetlenül egy átlag kutyát egy átlag nyúllal simán össze lehet szoktatni, nálunk három kutya (két felnőtt és egy kölyök) barátkozott össze a felnőtt nyúllal, teljes boldogságban éldegéltek együtt, amíg a nyuszi el nem pusztult.
2011. máj. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Rajtad múlik. Ha a kutyád minden szituációban szótfogad, össze lehet őket szoktatni. Egy rotim és ír szetterem van, utóbbi minden mozgó élőlényt, tárgyat megkerget. Összeismertetés első napokban ketrecen keresztül zajlott. Kiengedtem a nyuszit, a kutyát izgalomba jöttek, szaglászták a nyulat, majd amikor a helyzet úgy kivánta (rotim elkezdett nyüszíteni) helyre küldtem őket. Szépen lassan, fokozatosan összeszoktattam őket. Most már ott tartunk, hogy a nyuszi a főnök. Ha a kutyák vizestálkájából óhajt inni egy keveset, hát iszik. Van, mikor együtt alszanak a nappaliban. DE kettesben felügyelet nélkül kicsit hosszabb időre nem hagynám őket.

Rajtad múlik, hogy hogyan viszonyul a kutyád a nyuladhoz. Ha kutyáddal csak annyit foglalkozol, hogy néha a kertben játszol vele (tehát semmi séta, tanítás) akkor nem ajánlatos összeereszteni őket.

2011. máj. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy sokat segít, ha a nyuszi "időben" ivartalanítva van. Nővérem tacsiját csúnyán lebunyózta a nyula. :)
2011. máj. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Látom nem hiszitek a vérnyúlat, itt van:

[link]


Durva mint a lópokróc, még tigriseket is szétkap.


Igy szokott lopakodni: [link]


Roppant veszélyes.

2011. máj. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én már láttam rottveiler kutyát és nyuszit egy kertben, együtt, békességben. Mondjuk a kutya kölyökkorától fogva ismerte a nyulat és jó barátok lettek.
2011. máj. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!