Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem engedi hogy megfogja...

Miért nem engedi hogy megfogjam a vadászgörényem?

Figyelt kérdés
Van egy kb 4 hónapos kan vadászgörényem, már egy hónapja megvan de nem akarja megszokni hogy simogatni akarom, mert mindig oda kap és ficánkol karmol stb.. Nagyon szeretem, de mostanság eléggé meggyűlik vele a bajom. Már az almot se akarja használni. Mit csináljak, hogy megszeressen?
2011. máj. 30. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Állatkereskedésből van vagy tenyésztőtől?
2011. máj. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy internetes hirdetésben volt, egy fiú adta el őket testvérkéjivel együtt neki maradt meg az anyukájuk akivel nagyon jóba vannak.
2011. máj. 30. 19:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Mozgatod eleget, vagy csak napi öt percre kiveszed a ketrecből, és csodálkozol, hogy menni akar?
2011. máj. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, az utolsó kérdésre a válasz engem is érdekelne. Rossz szokás, ha megharap fújj egy kicsit az orrára, idővel összeköti, hogy harapás=fújás=rossz dolog. Mármint, ha nem rádtámad és véresre harap, csak rádfog.
2011. máj. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy le fogtok támadni de leszögezném hogy nem félek tőle, nem is bántom csak ha vadul megrázom a grabancánál fogva visszateszem a ketrecbe és utána kb 2 perc múlva megismételem és így megy. Minimum 2 órát kint van játszok vele próbálom magamhoz édesgetni aztán mászkálhat amikor tanulok vagy netezek és ugrabugrál körülöttem. Kifáraztom eléggé mivel este utána nem tudnék tőle aludni :) Ne egy vad harapós görényt képzeljetek el aki full ideg hanem egy "nem igazán szeretem ha simogatnak" görényt. Nem is nyúzni szeretném csak felvenni pár percre szeretgetni. Nemsokára eljön az ideje az ivartalanításnak és szeretném ha addigra megszeretne annyira hogy nyugton tudjam fogni amíg kiveszem a hordozóból stb. Viszont ha fáradt akkor engedi a pocakvakarást meg a simit... Máskor meg csak csipkelődik, nincsenek vérző sebeim szóval nem ezzel van bajom csak hogy tudnám magamhoz szoktatni. Bár most minden figyelmet megkap hátha ez segít majd.
2011. máj. 31. 18:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát akkor ő egy ilyen görény, nem szereti, ha simizik. A csipkelődések meg amúgy lehetnek játékból is, egymást is szokták csipkedni, harapdálni. Azzal van baj, amikor már fáj meg vérzik, azt nem szabad engedni, a többi csak piszkálódás, szerintem.

Amúgy nem lehet, hogy náluk is van egyfajta kamaszkorszerűség, amikor kicsit dilisebbek? Nekem törpesünjeim vannak, és 3-4 hónapos kora táján van amelyik bedilizik, mint egy kamasz gyerek, és akkor nem lehet vele bírni, de ez asztán elmúlik.

Szerintem kérdezz meg egy görénytenyésztőt, vagy görényes fórumokon érdeklődj, ott sok tapasztalt ember van, aki segíthet neked :)


Egyébként ki támadott le és mikor? Töröltek volna egy-két hozzászólást?

2011. máj. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Remélem az ivartalanítás után nyugisabb lesz. Lehet hogy túlzás a "letámadás" szó, csak érzékenyebb vagyok a többi embernél :D
2011. máj. 31. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!