Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » El tudná fogadni az új jövevén...

El tudná fogadni az új jövevényt? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Ha egy malacka egy ideig egyedül él, és kap maga mellé egy másik malacot, akkor elfogadja? Nem harcolna a területéért? Mondjuk 2 lány malacról lenne szó. Vagy hogy tudnám egymáshoz szoktatni őket? Nem kis malacokról lenne szó.
2011. jún. 6. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
két fiu inkább verekszik, néha lehet összekapnak de nem fogják egymást véresre marni szerintem. nekem volt több malacom, volt hogy kicsit zizegtek de sose volt semmi komoly gond. szerintem vedd ki a már meglévőt az akváriumbol vagy ketrecből, kint a szönyegen tedd le mellé a másikat, szedd ki a régi almot, cseréld ki ujra, hogy a régi szag kicsit elmenjen, ki is moshatod a helyét a réginek, aztán tedd be mind a kettőt. simán el fogják egymást fogadni. egyébként is csoportos és picit butus állatok, szerintem semmi gond nem lesz. a megfelelő méretű hely azért kell.
2011. jún. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én pont múlthéten estem ezen túl. :)


Nálunk az volt a helyzet, hogy az én nőstény tengerimalacom már jó fél éve egyedül volt. Aztán eldöntöttem, hogy veszek neki egy társat.

Kicsit nehezen jött össze, de csak sikerült találni egy kis nőstény tengerimalacot. Összeraktuk őket, ahogy az előző válaszoló is írta, tiszta alomba, és én nagyobb ketrecet is vettem. Már rögtön kíváncsiak lettek, szagolgatták egymást, olyan volt, mintha a nagyobb a kisebb fülét nyalogatná. Szóval jól végigszaglászta. :)

A következő 2 napban még volt, hogy a nagyobb megkergette a picurt, de nem bántotta. Most már tök jól kijönnek, együtt kajálnak, punnyadnak, és igaz: SOKKAL ÉLÉNKEBB ÉS BOLDOGABB, mióta nincs egyedül. :)

Ráadásul eddig reggel hagyott aludni, míg egyke volt, most ha meghallják, hogy elkezdtem mocorogni az ágyban, rögtön követelőznek mindketten és addig futkosnak, míg meg nem etetem őket. :) Nagyon édesek!


Szerintem ha lehetőséged van fiatalabb malackát venni, akkor tuti nem lesz gond, idősebbnél meg nincs tapasztalatom, de gondolom ott is rájön, hogy jobb neki így, mint egyedül.

Sok sikert! :)

2011. jún. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi. remélem nálam sem lesz gond :)
2011. jún. 7. 16:15
 4/7 A kérdező kommentje:
de mi van ha mégsem jönnek majd ki jól? ha nem tudok velük mit csinálni, a kereskedésbe visszaveszik? vagy akkor el kell ajándékozni?
2011. jún. 7. 16:57
 5/7 anonim ***** válasza:
megmondhatod a boltba mi a helyzet. szerintem visszavennék de nem fogják a pénzt visszaadni.
2011. jún. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Semleges területen ismertesd össze őket, pl. szoba, folyosó, hagyj nekik időt, hogy felfedezzék egymást és a terepet. Ez lehet több óra is. Ha úgy látod, hogy oké, nem verekszenek, akkor tiszta, ecettel kifertőtlenített, átrendezett ketrecbe berakhatod őket.
2011. jún. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nekem is 2 kislánykám van.

2 hónapja vettem a babát. a nagy előtte szintén 2 hónapig egyedül volt.

már akkor is élénk, jó kedvű kis coca volt, de a kicsivel olyan bulikat csapnak, h tv helyett őket nézzük esténként.


az összehaverkodás idején volt egy kis aggódás bennem, mert a nagy folyton éreztette a kicsivel, h itt ő az úr, de mostmár a picur is ki tud állni magáért.


udvarolnak egymásnak, kergetőznek, játszanak :D


ide is felteszem a képüket:

[link]


[link]

2011. jún. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!