Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mivel győzzem meg az anyukám,...

Mivel győzzem meg az anyukám, hogy tengeri malacot vegyen nekem? 11,5 éves lány

Figyelt kérdés
Régen volt tengeri malacom csak elpusztult, hullott a szőre de olyan állat kereskedésből volt ahol együtt volt az összes összezárva!És az az állatkám elugrott ha meg akartam simítani. Most talán van ahhoz lehetőségem, hogy egy kézhez szoktatott, és jobb gondozású állatom legyen. Segítsetek érveitekkel!
2011. jún. 8. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Először azt kéne tisztázni, hogy anyukád miért nem engedi, hogy tengerimalacot tarts, aztán lehetne érvelni ellene.

És csak akkor tarts állatot (bármilyet) ha tényleg tudsz foglalkozni vele, el tudod látni (pl. tengerimalacokat sokszor sokkal kisebb ketrecben tartják, mint lehetne)

2011. jún. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

monnd neki hogy múltkor is milyen jól tartottad

és ha van olyan osztálytársad barátnőd akinek sok állata van akk mond azt anyukádnak hogy látod neki is mennyi állata van és hogy neked is hadd legyen ...

a tengerimalacokról : 2 legyen és 100x50 -es ketrec ...

és mennj a libribe és vedd meg ezt a könyvet: kiskedvencek a tengerimalac (narancssárga-kék borító)

sok sikert... :)

és a malackát meg valami megbízható helyről !

2011. jún. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen fiatalon maradjunk egyelőre csak a hörcsögnél. Tudod, a malacka akár 7-8 évig is elél és fene tudja, hogy akkor te ho leszel. Lehet, hogy kolezsba költözöl, vagy addigra már nem lesz hozzá kedved. Ráadásul egy hörit sokkal könnyebb gondozni is.
2011. jún. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

a malacok igénylik a sok törődést! csak akkor vállald el ha megtudtok adni neki mindent. egyébként érvnek jó az is hogy felelősségre tanít az ellátása, aranyos és kedves állat, meg hörcsögben lehet elég vadat is kifogni (tapasztalat.)

Nekem eddig 2 malacom volt, egyik 8évig bírta, másik már 4éve van még :)

2011. jún. 11. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Elvállaltam a felőséget az osztálytásamnak is van, tőle is sok tanácsot kaphatok. A nagymamám, vagy a szüleim is vigyáznak rá ha mondjuk táorba vagyok. De a tesóm is ott van. én a höcsögöket nem szeretem. Én mindig is tengeri malacra vágytam aki viszonozza szeretete, és megtanulhatom a felelőséget. A tesómnak is hörije van, nem szeretem annyira olyan..."inkább csüngök az ujjadon csak haggyál békén" jószágok. És a malik vészhelyzetben harapnak. Köszönöm a sok tanácsot elméletet, elvileg eden már kapok.
2011. jún. 12. 19:40
 6/9 anonim ***** válasza:
Én még nem találkoztam olyan malaccal amelyik harapott volna..
2014. ápr. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
11,5 évesen sehol sem vagy kicsilány, amúgyis mi ez a feles dolog? nem mindegy hogy 11 vagy vagy 11,5 fhuu ész... a hörcsög pontosan elég lesz neked és nem ...-ok nekem is van és nagyon kis szelid lett és ügyes, és ő is ad szeretetet-.-! anyád ha nem engedi akkor nagyon is jól dönt.
2014. ápr. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én is 11 éves vagyok és nekem is van tengerimalacom!Én takarítom meg minden és én is könyörögtem érte.Ha felelőséggel gondoznád meg etetnéd akkor vehettek.Próbálkozz azzal hogy mond hogy minden héten kicseréled az almot és ha kiveszed akkor mondjuk minden hétvég porszívózol mert a szőre az hullik!!! Az enyém már 3 éves.Remélem segítettem
2014. máj. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 egy értelmes válasza:
Én a születésnapomra kapok. Nem kellett könyörögnöm. Kérd te is karácsonyra név napra hùsvétre születésnapra...
2018. jan. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!