Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 3 db tengeri malacnak mekkora...

3 db tengeri malacnak mekkora ketrecre van szüksége? Fiú v. lány?

Figyelt kérdés
Hányszor hányas ketrecben érzi jól magát 3 db azonos nemű tengerimalac? Fiúkat v. lányokat érdemes venni? Olvastam valami olyasmit, hogy a nem pároztatott nőstény malacok hajlamosak a petefészek-gyulladásra. Ez igaz?
2011. szept. 30. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 kislány malackám van, igaz 2-vel indult a banda, de idő közben megmentettem egy másik kislányt így lettek hárman.


Ebben a ketrecben tartom őket: [link]


ez egy 96x57x56 cm-es hely, eléggé élvezik, szerintem ez is elég nekik.

Éjjel nappal nyitva van a ketrec oldalán található tolóajtó és soha nem akarnak kimászni, pedig tudják, hogy ott ki lehet- ebből következtetve, úgy gondolom, hogy jól érzik bent magukat:) És tényleg fontos, hogy ketrecet vegyél nekik, sokkal jobban bejutnak a hangok, és jobban is szellőzik mint egy üveg terrárium.

A malackákról itt olvashatsz többet (nagyon hasznos, ajánlom figyelmedbe ha malacokat akarsz tartani): [link]

Itt olvashatsz a pároztatásról és azok veszélyeiről is.



20N

2011. szept. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
egy olyan 1m-szer 57cm az megteszi, sok helyen árulnak ilyen 1m-körüli hosszúságú ketreceket, azok megteszik, feltéve hogy mindegyik malackának van elég bújóhelye, és én a helyedben 3db lányt tartanék, a fiúkkal sok lenne a "baj" hogy úőgy mondjam de nem mennék bele :)
2011. szept. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A fiúk nagyon hangosak, és hamarabb "bebüdösítik" a ketrecet mint a lányok. A lányok halkak, nekem már hozzá szoktak ahhoz, hogy éjszaka alvás van, így csak reggel redőnyhúzáskor kezdenek kuruttyolni.

Páromnak volt két fiú malaca, de az valami embertelen milyen hangzavarral jártak, minden éjszaka ki kellett vinnünk őket a nappaliba ketrecestől.


első voltam*

2011. szept. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd csak, ezt is az oldalon találtam:



Lesz-e valamilyen egészségi problémája, ha nem fedeztetem a tengerimalacom?

Egészségi problémája emiatt nem lesz, a tengerimalacot nem szükséges fedeztetni. A vemhesség/ellés egy plusz rizikófaktor, számos nőstény pusztul el vemhességi toxikózis, vagy egyéb, ellés közben adódó komplikációk miatt. Egy másik, ilyenkor felmerülő probléma a kölykök elhelyezése. Igen sokan szaporítanak csupán azért, hogy az „aranyos kölykökben gyönyörködjenek”. A kölykök azonban gyorsan felnőnek, s ha a helyük nem biztosított, a lelkesedés hamar alábbhagy, mert igen nehezen található a számukra egy új, megfelelő otthon, egy felelősségteljes gazdi. A fedeztetést csak kizárólag tudatos tenyésztés érdekében érdemes alkalmazni. Ha azt akarjuk, hogy sokáig éljen, ne szaporítsuk kedvencünket! Nagyon sok olyan tengerimalac születik, amely az állatkereskedésben, egyéb helyeken hiába vár szerető gazdira, a túlszaporítás miatt nincs rá kereslet.


első voltam*

2011. szept. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek, ment a zöldjel :) Akkor valószínű nőstény lesz, ketrecet meg majd nézek a neten. Köszi a segítséget :)
2011. szept. 30. 18:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem két malacom van és 100*50-es a kecójuk. A boltban mikor megvettem azt hittem, hogy óriási és túl nagy, de ahogy raktam bele minden malacnak legalább egy házat, itatót, szénarácsot, emeletet, függőágyat, bújókat már nem látszik nagynak. Jó ez a méret is de én mindenképp 120*60-asat ajánlanék neked. Használtan is érdemes nézegetni, hogy olcsóbb legyen pl. a neten. És feltétlen azonos neműeket tarts!
2011. szept. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok profi tengerimalacos, de szerintem minél nagyobb, annál jobb + sok búvóhely. Én azt olvastam amúgy, hogy az ivartalanított hím és két nőstény a "legtermészetesebb".
2015. dec. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!