Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacnak kell vágni...

A tengerimalacnak kell vágni a körmét? Ha igen hogy és mivel?

Figyelt kérdés
2011. jún. 16. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nagyra nő,akkor kell. Lehet kapni kisállat köröm csipőt.
2011. jún. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
3 hetente kell
2011. jún. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Catz ***** válasza:

Nalunk 2 emberes feladat. Bebugyolalom egy törölközöbe, feje kinn van :)

Parom tartja, en pedig kihuzom a labat es gyorsan lecsippentem a körmeit.


Ha feher a malacaid körme, akkor latod, hogy hol a rozsaszin er, abba ne vagj bele, mert akkor nagyon verzik. Ha fekete, akkor elöször menj el egy kisallatkozmetikushoz vagy allatorvoshoz, hogy megmutassa :)

2011. jún. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nem kell feltétlenül 3 hetente. mi 1-2 havonta vágjuk, ha már látjuk hogy nagy. itt le van írva:

[link]

2011. jún. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Minimum 1 havonta vágd, mert ha megnő és visszakanyarodik, az nagyon fáj neki! Lehet kapni kisállatkereskedésben nekik való körömcsipeszt, nagyon vigyázz hogy akármilyen nagynak találod, ne vágj többet 0.7-1cm-nél mert ha belevágsz az érbe ami ott van, az nagyon fáj neki!!
2011. jún. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Az én malacom már régóta van nálam, és az elején nagyon jól kijöttünk egymással, állandóan simogattam, engedte, szerette is, hagyta hogy babusgassam meg minden, aztán egyszer csak elkezdett harapni, kiugrált a kezemből, nem engedte hogy hozzányúljak (az előtt is csak nekem engedte hogy hozzáérjek, másnak soha) nem tudom miért, és azóta félek hozzányúlni, nehogy megharapjon, meg nem is engedi, szóval azóta annyit foglalkoztam vele, hogy kitakarítom alóla az almot, meg adok neki enni-inni, és nem figyeltem hogy milyen a körme, és nemrég felfigyeltem rá, hogy nagyon hosszú, és ahogy előttem írtad, hogy visszakanyarodik és gondoltam fáj neki, ezért tettem fel a kérdést, hogy kell-e vágni. Szegénykémet úgy sajnálom, és most olyan lelkiismeret furdalásom van, nagyon rossz gazdának érzem magam. Fogalmam sincs hogy vágjam le neki, lehet,hogy állatorvoshoz viszem inkább.
2011. jún. 17. 10:59
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne érezd magad rossz gazdinak, lehet hogy éppen párzási időszak volt, vagy történt vele valami amitől agresszív lett, vagy vidd el orvoshoz, mond el neki ezt amit leírtál, és sztem levágja neki a körmét, vagy csináld te. Egy időben az enyémek is voltak agresszívak, szoktasd magad hozzá, néha simisd meg 1-szer2-szer aztán huzamosabb ideig, aztán etesd a kezedből, aztán ki is veheted akár.((Vigyázz rá hogy 2 kézzel vedd ki, mert ha 1 kézzel veszed ki, lehet hogy el akar ugrani, és megszorítod vagy valami, nagyon ari állatok, de nagyon sebezhetőek.
2011. jún. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Na túl vagyunk rajta, nem is volt annyira vészes. Nem vittem végül orvoshoz, hanem belecsavartuk egy törölközőbe én megfogtam, anyukám meg lecsippentette neki. A hátsólábait még hagyta is, az elsőket már nem annyira. Nem hiszem hogy fájt neki amúgy, meg nem is vérzett, de olyan keservesen visított szegény, majd megszakadt a szívem, de csak azért csinálta mert félt. De legalább túl vagyunk rajta.
2011. jún. 17. 20:49
 9/10 anonim ***** válasza:
az én malacomat nem lehet megfogni, hanem úgy tudom kivenni hogy rámászik a kezemre és kiemelem :D a körmét úgy szoktuk levágni, hogy zoknit húzunk a fejére, és addig mozdulatlan, így tudjuk csak megoldani. de így is 2 emberes, én fogom, apukám meg vágja :) vicces szokott lenni, mikor olyan mint egy krumplis zsák :D
2011. jún. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen kell me nem kopik el cs kicsit. Hónaponta kell ellenőrizni hogy nem nagyok-e ha nagyobbak a keleténél a kisállat kereskedésekbe lehet kapni olyan ollót amivel le lehet vágni,de szerintem egy egyszerű körömreszelővel le tudod reszelni hogy jó legyen neki, de ne vágd vagy reszeld túl!!!!!!!!!!!!
2011. jún. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!