Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacnak kell vágni...

A tengerimalacnak kell vágni a körmét?

Figyelt kérdés
Nem tudom volt e ez a kérdés, de ugy vettem észre, hogy a 2 malackámnak a hátsó lábain nagy a köröm.Itt nincs állatorvos, aki levágná.Itthon le lehet vágni? Van egy bizonyos csík, addig lehet csak, igaz?
2010. jan. 9. 23:47
 1/8 anonim ***** válasza:
De le ám, és igen, csak a csíkig, különben érbe szaladsz. Ha véletlenül ez történik, sikítás után le kell fertőtleníteni. És kétszemélyes munka, a malac nagyon utálja.
2010. jan. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen.
2010. jan. 9. 23:55
 3/8 anonim ***** válasza:

jól tudod, vágni kell nekik és tényleg vigyázni kell, hogy ne vágd le nagyon, mert akkor vérezni fog és fáj neki.

Ha bizonytalan vagy, csináld azt, hogy megkérsz valakit, fogja a malackát, te csak a lábát fogod majd, és vágod a körmét. amíg ki nem tapasztalod, hogy meddig lehet vágni (bár általában látható, hogy ott már rózsaszín a köröm, ahol már nem kellene belevágni) addig kicsi darabonként haladj, ne egyben vágd le rögtön az egészet. így talán könnyebb lesz...

2010. jan. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is mindig vágom nekik. Egyszer anyum véletlenül belenyírt az ujjába, vérzett neki :((( Azóta én nyírom, de kell hozzá két ember akik lefogják őket. :DDD
2010. jan. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az előttem lévők már leírták, talán csak annyit, a bizonyos csík előtt kb.1-2 mm-el már ne vágj, hogy ne legyen szegénynek érzékeny, és mindenképpen szerezz be egy karomnyírót (1000-1500 ft körül kezdődik az ára), mert a sajét körömvágó ollóddal csak beszakad a kis körme és csúnyán begyulladhat neki. Számíts hatalmas rugkapálásra :=) !
2010. jan. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem már megszokták, dem rugdalóznak annyira, tudják, hogy ettől nekik csak jobb lesz. De én emberi körömcsipesszel nyírom, mer azt mondták az állatkereskedésben, hogy az is ugyanolyan jó.
2010. jan. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Rendben, apro darabonként fogom vágni.Nekem van körömcsipesz, azzal megprobálom, de utána keresek boltokban külön malackáknak :)

Köszönöm a válaszokat.

2010. jan. 10. 13:39
 8/8 anonim ***** válasza:
énnekem a doki szokta levágni de oylan 100 ftért havonta
2010. jan. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!