Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan lehetne megtanítani...

Hogyan lehetne megtanítani tengerimalacnak, hogy éjszaka ne viháncoljon?

Figyelt kérdés

Mostanában nyílt ki a csipájuk, április óta vannak nálam... Főleg most, hogy új és sokkal nagyobb ketrecet kaptak, nagy lépcsős házzal ezen élvezkednek éjszaka: berregnek, futkároznak és mindent felborítanak. Én tényleg nagyon örülök hogy ennyire boldogok, hiszen az új ketrec vásárlással is pont ez volt a célom, hogy boldogabbá tegyem a kis életüket, de eléggé terhes kezd ez lenni nekem, tekintve, hogy másnap dolgozom. Este mikor fekszem le még fent vannak, reggel mielőtt kelnék már fent vannak...-.-


Szeretem őket, de rossz fáradtan menni dolgozni minden nap:s

Ja és nappaliba nem vihetem mert egyenlőre anyuéknál lakom:-D!


Várom az ötleteiteket.


2011. jún. 18. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Este, mielőtt lefekszel, fél órával engedd ki őket, amikor fekszel akkor tedd vissza, és akkor adj nekik kaját. Így még esznek, az ugye csendes, aztán pihennek, addig bőven el tudsz aludni. Reggel pedig, de ez csak akkor működik, ha valamit akarnak tőled, tedd ki őket a konyhába, előszobába, oda ahova nem járkáltok. Egyébként hozzá lehet szokni, én egy szobában alszom egy patkánnyal, egy deguval, két mongol futóegérrel és két csincsillával:D
2011. jún. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
45%
Éjszakai életet élő állatokról van szó, nem sok mindent tehetsz!!!!!!!!!
2011. jún. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én egy mongol futóegérrel élek együtt:) (1,5 évig ketten voltak, de az egyik néhány hónapja meghalt..)

Kb. 5 hónap alatt úgy megszoktam az éjjeli zajt, hogy már meg sem hallom. Szóval hidd el, egész könnyen meg lehet szokni:)

Engem eleinte, ha nem hagytak aludni, akkor egy nem túl erős fényű lámpát odatettem a ketrechez, és azt hitték nappal van, és elmentek aludni:D Minden állatot ki lehet vhogy cselezni:)

Régebben, amikor tengerimalacunk volt, mindig levittük a parkba "futni" min. fél órára. Utána kb. 7 órán át aludt:) De aztán mindig felkelt a nappal együtt, és így nyáron nehéz volt vele aludni. A lehúzott redőny segített megoldani a problémát, de a malackát is egy sötétebb sarokba kellett tenni.

2011. jún. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A tengerimalac nem igazán tanítható állat. Persze gondolom minél kevesebbet alszik nappal annál többet fog éjszaka.
2011. jún. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez nem tanítás kérdése... Tanítani konkrét viselkedést lehet, gyere ide, emeld fel, ugord át... Az éjszakai csendben maradás az egy szokás, azt nem igazán lehet a tengerimalacoknál megváltoztatni. Trükközni tudsz, ahogy az egyik előző válaszoló is mondta, esti mozgatás, jól időzített kajáltatás... Na meg ha új a ketrec, lehet hogy egy idő után elmúlik a lelkesedés, megszokják és csendben lesznek.
2011. jún. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbb:

Valamelyik szobában engedd őket szabadon lefekvés előtt ((persze valamiből csinálj kis kerítést, hogy ne tudják elrágni a kábeleket stb)) ott legyenek 1 órát kb játsz velük, vagy játszanak magukba, futkározzák ki magukat, aztán adj nekik kaját, és akkor megeszik, lepihennek, és mivel fáradtak, nem fognak futkározni.

2011. jún. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

fáraszd ki este őket.

nekem 1 van,de ugyan ezt csinálja..akkor tör ré a futkározhatnék,meg a háztologatás..utána meg szomjas lesz,és megy csörögni a golyós itatóval..xd

de meglehet szokni.

2011. jún. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!