Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hol szerezzem be a dolgokat?

Hol szerezzem be a dolgokat?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok és szeretnék egy malacot. Valószínűleg kis idő után lenne még egy. De a malacot hol szerezzem be? És a ketrecet? Milyen tartozékokat vegyek hozzá? És hol? 19-20 ezer forintom van és szeretném ha ezen belül kényelmesen meg tudnám venni. Szegeden lakok. Van valakinek valamilyen ötlete? A segítséget előre is köszönöm!
2011. jún. 20. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Farmokon többnyire lehet találni malacot, tudtommal 20 ezerért nem lehet venni kifejlett disznó, (csak) esetleg süldőt (bébi disznó). Ketrecet érdeklődd meg onnan ahonnan a disznót veszed, hajrá!
2011. jún. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én tengerimalacra gondoltam!!!
2011. jún. 20. 16:53
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom nálatok van-e Fressnapf, de ott 2 malacnak elegendő ketrec 13000 ft (100cm hosszú). Ott igazából lehet venni tálat, itatót, házat, és kaját is venni neki. Fontos hogy C-vitaminnal dúsított tápot kapjon, és MINDIG legyen előtte széna, mert leginkább ezzel koptatja a fogát, ezeket is meg tudod ott venni. Esetleg kaját lehet neki venni kisállat boltokban is, ott malacot is szintén tudsz venni. Arra figyelj, hogy egyneműek legyenek mind a ketten, hogy ne legyen felesleges szaporulat :)

Sok sikert hozzájuk!

2011. jún. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Van Fressnapf, de mennyiből jönne ki? Nincs valahol olcsóbban ketrec? Amúgy köszi a segítséget, de ezeket a dolgokat már tudom, én már felkészültem másfél éve. :D
2011. jún. 20. 17:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Helyes :)

Ketrecet nézhetsz a neten, de én is most akarok venni egy akkor ketrecet mint írtam, és nem találtam sehol akkorát. Olcsóbban nem tudom hogy lehet szerezni, max ha csinálsz magadnak :) De még ha meg is veszed, és később nincs rá már szükséged, el lehet adni :)

2011. jún. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudom, de mivan ha mondjuk nekem még 40 év múlva is lesz benne malackám? :D Bár addigra lehet, hogy lecserélem egy nagyobbra. :D De ha tudsz valahol 100-as ketrecet Szegeden vagy környékén, olcsóbban, akkor kérlek szólj! Köszönöm!
2011. jún. 20. 17:25
 7/9 karolina10 válasza:
A Győri ETO parkban van egy állati cuccos nevű bolt ott állat ruhák vannak,vannak olcsóbb cuccok de drágábbak is.
2011. jún. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Olcsó ketrecet vaterán vagy expresszen találsz, használtan ugyan, de jó állapotúak szoktak lenni, a bolti ár feléért ha ügyes vagy. A többi cucc meg fressnapfból vagy a sarki állatosboltból, az már mindegy.

Tengerimalacot meg tenyésztőtől vegyél mindenképpen, mert a kereskedésekben gyakran átvágnak, fiú helyett lányt adnak vagy fordítva, ráadásul vemheset, ami sokkal előbb lett vemhes mint kellett volna... Szóval nagyon rizikós.

2011. jún. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Átlagosan, vannak olyan 10000ft körül ketrecek, ami már jó 2 malacnak, aztán tálak, itató stb. csak az a fontos hogy havonta takarítsd és legyen alattuk széna. Szerintem ha okosan válogatsz ki fog jönni 20000-ből, csak aztán tudj venni neki mindíg ujjab csomag szénát, kaját, meg ilyesmit!
2011. jún. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!