Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Honnan szerezzem be a malackái...

Honnan szerezzem be a malackáimnak a zöldséget?

Figyelt kérdés

A széna és a menü + jutalomfalatok az oké.


De a zöldség?

Sajnos nincsen konyhakertem.


A multiktól félek, hogy agyonvegyszerezett a cucc. Mivel sokáig eladhatónak kell lenniük, na meg szállíthatónak.


A bio zöldséges iszonyat drága, és az sem feltétlenül bio.


A sima zöldséges a nagybaniról szerzi...hogy oda honnan kerül a zöldség...ki tudja...kb ugyanaz az érzésem ezzel kapcsolatban, mint a multi esetén.


A piac? Nem tudom, hogy "házinéniktől" merjek-e venni. Lehet, hogy azt mondja: Ó kis drág,ám egyáltalán nem vegyszerezek...de közben a papa meg vödörrel öntözi rájuk a permetlevet...


Tanácsokat várok, meg ötleteket. Előre is köszi.


2011. jún. 8. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:
mi a hétköznapi zöldség-gyümölcsöstől és a piacról vesszük a zöldséget a törpehörcsögeinknek. alaposan megmossuk, úgy adjuk nekik. még sosem volt semmilyen bajuk.
2011. jún. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan adhatsz nekik olyan zöldséget, amit a Tescoban veszel vagy valamelyik üzletben, zöldségesben. Piacon az árusok akiknek csak pár darabjuk van a kertből, nem nagyon valószínű, hogy túlpermeteznék a zöldségeket vagy, hogy átvágnának. Sok piacon vannak idősebb emberek akik árulnak zöldséget a saját kertjükből. Vannak ilyen termelői piacok is, ahonnan első kézből veheted az árut meg. Érdeklődj náluk.:)
2011. jún. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat, én különösképp a fejes saláta miatt aggódom, azt elvileg nem is lehetne adni malacoknak, mert jobban elraktározza a méreganyagokat.


De annyira imádják, hogy nem lehet tőlük megvonni. És már helyettesíteni sem tudom semmivel (max tyúkhúr, de csak tavasz és ősz), már végékóstolták az egész zöldségpalettát (kivéve a K-betűsek)

2011. jún. 8. 16:31
 4/9 anonim ***** válasza:
Hogy a piacon mit árulnak, lutri az is. Mióta láttam a piacon áruló "őstermelőt", hogy a Tescoból tolta ki csurig rakva a kocsit zöldséggel, gyümölccsel, hát...........
2011. jún. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Attól az árustól, aki egy-két kosárral árul a piacon, nyugodtan vásárolhatsz. Keveset termelnek, amit eladnak, az kell a nyugdíjuk mellé. Egyébként pedig ők is azt eszik otthon, amit megtermelnek, nem fognak saját részre Tescóban és egyéb helyeken vásárolni!
2011. jún. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a nyuszimnak a sima piacon szoktam venni a zöldséget. Fejes salátát alapból nem adok, mert abban nagyobb mennyiségben halmozódik fel a vegyszer, de kibírja, hogy nem kap salátát. Helyette kap más növények zöldjét. Én biopiacról ismerek embereket, ott el szoktam kérni a sárgarépa zöldjét, volt, hogy kaptam már egy fej salátát is stb. De répát meg társait nyugodtan vegyél a sima piacon nem lesz tőle baja

2011. jún. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyáron a legegyszerűbb a zöldséget beszereznim ahcsak nem pont egy betondzsungel közepén laksz. Kimész erdőre-mezőre, városszélre, parkba stb. és tépsz egy jó nagy adag friss zöld füvet. Én évekig etettem fűvel a malackáimat, imádták. Nylonzacskóban, hűtőben még el is áll egy pár napig. Persze ne forgalmas autóút mellett állj neki szedni. De ha van valami természetközeli hely elérhető távolságban, ez legalább olyan jó megoldás, mint a tescos saláta.
2011. jún. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én többnyire Coop Áruházban vagy Tescoban veszem meg a gyümölcsöket és zöldségeket állatkáimnak. Semmi bajuk nincs a salátától sem: 3 papagáj és 1 aranyhörcsög kapja.
2011. jún. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

az enyéim tesco,interspar,zöldséges,sima piac ahonnan kapják

sok év alatt nem lett még bajuk


most is kapnak még ubit is,én is megeszek mindent amik ők

(sőt,mivel szabadon mozognak,sokszor jönnek ha érzik h zöldséget eszek:))

2011. jún. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!